Muzeum Bojkovska, Bojkovice


Ukázat na mapě +420 739 202 813        muzeumbojkovska@centrum.cz  |  www.muzeumbojkovska.cz
Muzeum Bojkovska, Bojkovice
Muzeum Bojkovska, Bojkovice, Zdroj: www.muzeumbojkovska.czMuzeum Bojkovska, Bojkovice, Zdroj: www.muzeumbojkovska.czMuzeum Bojkovska, Bojkovice, Zdroj: www.muzeumbojkovska.czMuzeum Bojkovska, Bojkovice, Zdroj: www.muzeumbojkovska.czMuzeum Bojkovska, Bojkovice, Zdroj: www.muzeumbojkovska.cz

Návštěvníci se mohou těšit na expozice věnované nejstarším dějinám Bojkovska, cechům a řemeslům, soudnictví v Bojkovicích, lidovému domu s hospodářstvím a sakrální tématice. Každý tématický okruh má své lákadlo i neopakovatelnou atmosféru.


V expozicích věnovaným řemeslům se může návštěvník setkat například s vybavením soukenické dílny z 18. století, s ukázkami práce kovářů a zámečníků č i s cechovními postavníky. Nechybí ani tradiční téma muzea – expozice věnovaná zvěrokleštičství či úplná novinka v podobě předmětů připomínající činnost Bajerovy sodovkárny.

Je připomenut také význam Bojkovic jako správního a soudního centra, které disponovalo soudní pravomocí již od 15. století.

Rozsah stálých expozic dosud není konečný. Již nyní pracujeme na jejich rozšíření o dějiny 20. století, historickou školní třídu, dějiny spolků v Bojkovících a přednáškovou místnost.


Podrobné informace

Adresa: Palackého 172-173, Bojkovice ,
GPS: 49.038611111, 17.815277777
tel.: +420 739 202 813
e-mail: muzeumbojkovska@centrum.cz
web: www.muzeumbojkovska.cz

Hodnocení


Jak se Vám líbilo ...

10.12.20156YL0Cfplf
HejHar netop le6st bogen fe6rdig. Jeg er dybt rf8rt.Under overfladen heraf, fnides en meget stf8rre historie end blot en ke6rlighedshistorie i et fremtidigt samfund.Denne historie er mere relevant end de ord der umiddelbart ste5r skrevet pe5 siderne.Jeg te6nker, at vi allerede har mistet en del af vores hukommelsen om den fri vilje og det frie valg. Jeg er fuld af beundring over Cassias valg at hun tf8r ff8lge sit hjerte pe5 den me5de trods smerten der er forbundet dermed.Jeg gle6der mig til, at le6se mere.Mvh Lene
Hodnocení: 4


Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Lašská naučná stezka - Šostýn

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »