Moravské zemské muzeum Brno - pavilon Anthropos


Ukázat na mapě
Moravské zemské muzeum Brno - pavilon Anthropos

Pavilon Anthropos je věnován původu a vývoji člověka a nejstarším dějinám osidlování Evropy. Expozice využívá moderní audiovizuální prvky, dioramata i názorné rekonstrukce. Největším lákadlem stálé expozice je model mamuta v životní velikosti.


Moderní expozice v Pavilonu Anthropos přibližuje návštěvníkům nejstarší dějiny osídlení Moravy i celého evropského kontinentu. Stálou expozici tvoří tři hlavní celky: Morava lovců a sběračů, Nejstarší umění Evropy a Paleolitické technologie. Návštěvníci se zde dovídají zajímavosti z oboru antropologie a archeologie a jsou seznamováni s původem a vývojem člověka i s počátky kultury. V expozici je využívána audiovizuální technika, která umožňuje prezentovat poznatky názornou formou. Nechybí zde interaktivní prezentace, dioramata ani rekonstrukce ze života paleolitických lovců a sběračů. Nejoblíbenější rekonstrukcí je 3,5 metru vysoký model mamuta v životní velikosti, doprovázeného mládětem. V pavilonu jsou k vidění také další výstavy, krátkodobé i dlouhodobé. Součástí pavilonu je kavárna a muzejní prodejna.


Podrobné informace

Adresa: Brno,
GPS: 49.19199722, 16.56715

Hodnocení


Moravské zemské muzeum Brno - pavilon Anthropos - školní exkurze

Zápas ichtyosaurů aneb pravěk štětcem Zdeňka Buriana

Zápas ichtyosaurů aneb pravěk štětcem Zdeňka Buriana

Návštěvník bude mít jedinečnou příležitost znovu pohlédnout do pestrobarevného života v prvohorním moři hemžícím se trilobity, medúzami, ostnokožci, hlavonožci či pancířnatými rybami. Ptakoještěři, bojující plesiosaurus s mesosaurem, hrozivě působící tarbosaurus nás přiblíží do druhohor. Obrovitý pták Gastornis či rozliční chobotnatci představí třetihory. A některé obrazy dokonce ožijí působivou animací.

Brno
ZEMĚ NA OBZORU – objevujeme Ameriku

ZEMĚ NA OBZORU – objevujeme Ameriku

Hlavním cílem výstavy je přiblížit dětskému návštěvníkovi zábavnou a hravou formou kulturu zaniklých předkolumbovských civilizací Mezoameriky a Jižní Ameriky. Na základě prezentovaných exponátů a interaktivních činností se návštěvníci seznámí s historií a kulturou národů, které se nacházely v oblasti Mezoameriky, např. Olmékové, Zapotékové, Mayové, Toltékové či Aztékové a v oblasti centrálních And, např. kultura Nazca, Moche, Chimú, Inkové či Muiskové.

Brno

Jak se Vám líbilo ...

Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Staré Hrady u Jičína - Slavnosti vína

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Tvořivá dílna muzea čokolády Tábor

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výstup na Kralický Sněžník

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »