Lanový park AKCENTRUM Bystřice nad Pernštejnem


Ukázat na mapě + 420 774 719 402        info@akcentrum.cz  |  www.akcentrum.cz
Lanový park AKCENTRUM Bystřice nad Pernštejnem
Lanový park Siesta, zdroj www.siesta-park.czLanový park Siesta, zdroj www.siesta-park.czLanový park SIESTA Bystřice nad Pernštejnem, Zdroj: www.siesta-park.cz

Lanové centrum je součástí Bystřického sportovního areálu, kde se nachází také fotbalový stadion, venkovní koupaliště a sportovní hala s lezeckou stěno a bazénem. V lanovém centru je pro nejmenší připravena soustava nízkých lanových překážek, které jsou umístěny cca 50 cm nad zemí. Děti ji mohou zdolávat za doprovodu dospělé osoby.


Lanové centrum bylo postaveno v období červen - srpen 2006. Do zkušebního provozu bylo centrum uvedeno v srpnu 2006 a oficiální provoz pak zahájilo od listopadu 2006, po řádné kolaudaci, která proběhla 15.října 2006.

Pro ty co u nás ještě nebyli se naše Lanové centrum nachází v Bystřickém sportovním areálu, který zahrnuje fotbalový stadion, venkovní koupaliště a sportovní halu s indoorovou horolezeckou stěnou a bazénem.

Nízké lanové překážky

Soustava upevněných překážek z lan, sítí, dřevěných kůlů atd., vystavěných v komplexu zajímavým způsobem propojených cest ve výšce cca 50 cm nad zemí. Mezi nízké překážky řadíme převážně skupinově orientované aktivity, které provádíme na zemi nebo blízko nad zemí. Nevyžadují žádný zvláštní záchranný systém, dostačující je důsledná osobní záchrana ostatních členů skupiny. Po mnoha stránkách patří nízké překážky mezi největší zdroj prožitků a jsou vstupní bránou velké síly dobrodružství. Zárukou transferu učení, ke kterému na nízkých aktivitách dochází do skutečného života je důraz na plné nasazení, důvěra v druhé a kreativní myšlení a řešení problémů. Nízká lana převážně rozvíjejí šikovnost obratnost a sílu a slouží jako průprava pro vysoký lanový kurz. Kromě jiného jsou i zdrojem dobré zábavy.

 

Vysoké lanové překážky

Soustava propojených překážek z lan, sítí, dřevěných kůlů a trámků, umístěných na vrcholu ukotvených dřevěných pilířů ve výšce cca 8 - 10 m nad zemí. Mohou být týmové záležitosti, ale obvykle představují výzvu pro jednotlivce nebo malé skupiny. Bezpečnost zajišťují odborně vyškolení instruktoři prostřednictvím horolezeckého způsobu jištění. Práce vždy probíhá ve skupinách, jeden instruktor na 5 - 10 účastníků. Provoz je zajišťován pouze tímto odborně vyškoleným personálem. Překonávání vysokých lan rozvíjí odvahu a sebedůvěru účastníků. Některé překážky je možné překonat pouze ve dvojici, což přispívá k rozvoji spolupráce, tolerance a vzájemné důvěry.Vysoké lanové překážky obvykle tvoří tu část dobrodružných programů, kterou si účastníci nejdéle pamatují a to hlavně díky pocitům úzkosti a vítězné euforie, které na nich zažívají. Ať už je to pouhý přechod horizontální kladiny nebo Tarzanův skok, při všech těchto aktivitách účastníci dalece překračují meze svých osobních vnímaných hranic možného. Často odcházejí s lepším porozuměním vlastních schopností a větší ochotou postavit se novým výzvám ve svém životě, které již ale nejsou součástí předem naplánovaného dobrodružného programu.

Samostatně stojí dvě perly areálu - "Velký zhup" a "Tarzanův skok". Většinou budou řazeny na konec programů jako jejich důstojná tečka.


Podrobné informace

Adresa: U sportovní haly, Bystřice nad Pernštejnem,
GPS: 49.52156722, 16.25225806
tel.: + 420 774 719 402
e-mail: info@akcentrum.cz
web: www.akcentrum.cz

Hodnocení


Lanový park AKCENTRUM Bystřice nad Pernštejnem - kurzy a kroužky

Bystřice nad Pernštejnem - Narozeninová párty v lanovém centru

Bystřice nad Pernštejnem - Narozeninová párty v lanovém centru

Průběh a cena programu se řeší individuálně. Možnost zavěšení dárků, posezení, atd...

Bystřice nad Pernštejnem

Lanový park AKCENTRUM Bystřice nad Pernštejnem - školní exkurze

Lanový park AKCENTRUM - Školní výlet

Lanový park AKCENTRUM - Školní výlet

Program v lanovém centru pro školní skupiny.

Bystřice nad Pernštejnem

Jak se Vám líbilo ...

Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Zajímavá místa v okolíRozhledna Karasín

Rozhledna Karasín

Bystřice nad Pernštejnem

Zobrazit všechna místa v okolí ...

Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Mateřské centrum - MC Pampeliška

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Vranov - Pohádka Karkulka si poradí

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »