Kvilda - Naučná stezka Nelesní krajina


Ukázat na mapě
Kvilda - Naučná stezka Nelesní krajina
Kvilda - Naučná stezka Nelesní krajinaKvilda - Naučná stezka Nelesní krajinaKvilda - Naučná stezka Nelesní krajinaKvilda - Naučná stezka Nelesní krajinaKvilda - Naučná stezka Nelesní krajina

V blízkém okolí Kvildy je pro návštěvníky Šumavy připravena nová naučná stezka s názvem Nelesní krajina.  Tento přírodně poznávací okruh o délce cca 5 km začíná i končí přímo v centru obce Kvilda a můžeme jej vřele doporučit rodinám s nejmenšími i školními dětmi.
 • Délka: 5 km (okruh)
 • Typ trasy: pro pěší, lze s kočárkem, zákaz jízdy na kole
 • Parkování: v obci Kvilda
 • Občerstvení: v obci Kvilda

Ideální je zaparkovat na placeném parkovišti u hotelu Šumava Inn a poté se vydat po místní komunikaci směrem na Borovou Ladu, kde cca po 300 metrech najdete první směrovník na stezku. Odbočíte doleva a po dalších 200m odbočíte z místní komunikace znovu doleva směrem do kopce na zpevněnou cestu.

Poté následuje cca 1km lesní zpevněné cesty, kde na začátku lesa čeká na děti možnost stavět domečky z mechu a klacíků (domečky jsou zde po obou stranách). Na konci lesa čeká přechod na pravé šumavské louky s pasoucími se krávami, kamennými zítkami, krásnými listnatými stromy a typickými šumavskými výhledy. Stezka se klikatí mezi pastvinami a stáčí se po vrstevnici zpět směrem ke Kvildě. Po cca 1km začne stezka klesat zpět do lesa a po jeho průchodu se otevře pěkný pohled na Kvildu. Potom už minete pasoucí se koně a stádo koz a po asfaltové místní komunikaci dojdete na nové dětské hřiště s pěknými prvky včetně malé lanovky a horolezecké stěny.

Po výletu je možno doporučit zajít na jídlo do hotelu Šumava Inn, kde je vedle dobrého jídla a velmi pěkného prostředí pro děti připraven stolní fotbálek, šipky a dětsky koutek.

Okruh Nelesní krajina je nenáročný. Je vhodný pro rodiny s dětmi jakéhokoliv věku a je jej možné dokonce projet také s kočárkem, který se musí asi na třech místech přenést přes menší nerovnosti a kamennou zítku.

Na celém okruhu jsou umístěny informativní tabule s popisem a zajímavostmi místní přírody.          

Podrobné informace

Adresa: Kvilda,
GPS: 49.0143997, 13.5839453

Hodnocení


Jak se Vám líbilo ...

Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Veselý Kopec - Hrnčířská sobota

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Naučná stezka pro rodiny s dětmi na rozhlednu Klucanina

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »