Hrad Rotštejn


Ukázat na mapě +420 721 195 471        hrad.rotstejn@seznam.cz  |  www.hradrotstejn.info
Hrad Rotštejn
Rotštejn, zdroj www.rotstejn.infoRotštejn, zdroj www.rotstejn.infoHrad Rotštejn, Zdroj: www.hradrotstejn.infoHrad Rotštejn, Zdroj: www.hradrotstejn.infoHrad Rotštejn, Zdroj: www.hradrotstejn.info

V Klokočských skalách leží skalní hrad Rotštejn. Návštěvníci zde mohou obdivovat zajímavé skalní útvary, zhlédnout šermířský souboj i ochutnat chléb.


Podle pověsti byl na Rotštejně ukrytý poklad, který se podařilo najít několika občanům z okolí. Jeden z nich, Tolar, se odvážil jít za pokladem do hloubi země. Když se však pro zlato vracel už poněkolikáté, země ho zavřela a Tolar prospal celý rok v podzemí. Poklad na hradě Rotštejn pravděpodobně nespatříte, ale budete moci obdivovat hlubokou hradní studnu, sklepení a skalní světničky. Dřevěné ochozy a cesty vás potom zavedou až na vrchol hradu, odkud se vám naskytne pěkný výhled na Klokočské skály. Neměli byste si nechat ujít také pohled na “skalní oko“ – veliké přírodní okno.

Hrad Rotštejn leží 9km severovýchodně od Turnova v přírodní rezervaci Klokočské skály. Býval to poloskalní hrad s výraznými prvky zděné architektury a byl správním střediskem poměrně velkého pantví od Turnova až k Semilům. Od roku 1988 je památka, stejně jako oknlích 228Ha rezervace v péči dobrovolníků z občanského sdružení Ochrana Klokočských skal pod vedením kastelnánky H.T.Hlubučkové.

Kromě přírodních zajímavostí nabízí toto místo také pestrý kulturní program. Od Velikonoc po Štědrý den zde můžete navštívit celou řadu kulturních a enviromentálních akcí a výstav řazených do cyklu Rotštejnská setkávání. Hrad je malým střediskem enviromentální a ekologické výchovy registrovaným u MŽP ČR. Během Dnů sv. Markéty se na Rotštejně dozvíte spoustu zajímavostí o chlebu a budete moci ochutnat různé druhy chleba. Pro děti jsou navíc během této tradiční akce připraveny výtvarné dílny. Šermířské loučení s létem na hradě Rotštejn se již také stalo tradiční akcí, na které nechybí zpěv ani šermířské souboje. Program pro malé i velké bývá připraven také při akcích Veselé hradní koledování a Veselé hradní Velikonoce. Podrobný kalendář a aktuální informace na webu: www.hradrotstejn.info. Všechny akce jsou vhodné pro děti .


Podrobné informace

Adresa: Klokočí,
GPS: 50.59437222, 15.22425278
tel.: +420 721 195 471
e-mail: hrad.rotstejn@seznam.cz
web: www.hradrotstejn.info

Hodnocení


Jak se Vám líbilo ...

Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Ubytování v okolí


Chata Muhu - Jindřichov

Chata Muhu - Jindřichov

Lučany nad Nisou
Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Horská chata U Beranů - Malá Úpa

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Turistická základna Pavlovice

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »