Hrad Bezděz


Ukázat na mapě 420 606 649 807        bezdez@liberec.npu.cz  |  www.hrad-bezdez.eu
Hrad Bezděz
Bezděz, zdroj www.hrad-bezdez.euBezděz, zdroj www.hrad-bezdez.euBezděz, zdroj www.hrad-bezdez.euHrad Bezděz, Autor: Jan Sovka, Zdroj: licence CC 3.0 http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.csHrad Bezděz, Autor: Michael Čtveráček, Zdroj: NPÚ Liberec

Mohutný hrad, vypínající se na kopci, neodmyslitelně dominuje širokému okolí. Jedna z hradních věží slouží jako rozhledna a za jasného počasí je odtud vidět téměř čtvrtina Čech.

Raně gotický královský hrad Bezděz, jehož charakteristická silueta se dvěma věžemi dominuje širokému okolí, se vypíná na kopci Velký Bezděz. Hrad tvoří neodmyslitelnou dominantu regionu a patří k našim nejznámějším a nejoblíbenějším památkám.

Hrad společně s okolní krajinou býval oblíbený a vyhledávaný již v minulosti – za inspirací sem jezdil i Karel Hynek Mácha. Hrad Bezděz je zajímavý nejen tím, že zde byl vězněn král Václav II., ale také tím, že se jako jeden z mála hradů dochoval se své původní podobě, aniž by byl zbořen nebo přestavěn. Na hrad vede křížová cesta, lemovaná patnácti barokními kapličkami. Cestou na hrad projdete třemi branami a budete míjet 30 metrů vysokou Čertovu věž, která bohužel není přístupná. Vystoupat můžete na tzv. Velkou věž, která je vysoká 34 metrů a slouží jako rozhledna. Na věži jsou umístěny dalekohledy a při jasném počasí je odtud vidět Ještěd, České středohoří i Lužické hory. Dalšími přístupnými částmi hradu jsou například královský a purkrabský palác nebo vzácná raně gotická hradní kaple. Jestliže neradi absolvujete prohlídky s průvodcem, můžete si sami určit, jak bude vaše prohlídka vypadat, a prohlédnout si hrad sami.


Podrobné informace

Adresa: Bezděz,
GPS: 50.53923611, 14.72062778
tel.: 420 606 649 807
e-mail: bezdez@liberec.npu.cz
web: www.hrad-bezdez.eu

Hodnocení


Jak se Vám líbilo ...

Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Dětská lesní naučná stezka SEDMIHORKY

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Hotel Peklo - Josefů Důl

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Chalupa Bella - Žamberk

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »