Botanická zahrada Liberec


Ukázat na mapě +420 485 252 811        info@botanyliberec.cz  |  www.botaniliberec.cz
Botanická zahrada Liberec
Botanická zahrada Liberec, Zdroj:

V naší nejstarší botanické zahradě najdeme kromě venkovních expozic také skleníkový areál s devíti pavilony. Jedním z nich je pavilon akvárií. Zajímavostí je největší leknín světa – viktorie královská, jejíž listy unesou i malé dítě.

Botanická zahrada Liberec je nejstarší botanickou zahradou v České republice.

Kromě venkovních expozic zde najdeme skleníkový areál s tropickými a subtropickými expozicemi, které jsou plné zajímavostí a vzácností. Skleníkový areál se skládá z devíti různě velkých expozičních pavilonů. V pavilonu Akvária jsou umístěna sladkovodní i mořská akvária s různými druhy tropických ryb a jiných živočichů. Do prostoru s akvárii se vstupuje průhledným tunelem, skrze který můžeme pozorovat vrubozubce paví. V akváriích jsou samozřejmě k vidění také zajímavé vodní rostliny. V horním patře tohoto pavilonu se nachází expozice představující rostlinstvo Madagaskaru a afrických pouští a polopouští. Pavilon Australis – jak již název napovídá – má návštěvníkům přiblížit přírodní krajinu typickou pro vzdálenou Austrálii. Pavilony Neotropis a Paleotropis napodobují prostředí tropického deštného lesa. Zatímco v pavilonu Paleotropis se jedná o rovníkovou Afriku a asijskou džungli, Neotropis je ukázkou deštného lesa na americkém kontinentu. Chloubou pavilonu Neotropis je obří leknínovitá rostlina viktorie královská, jejíž listy unesou i malé dítě. Viktorie je však k vidění pouze od počátku června do poloviny října. Dalšími pavilony jsou Kaktusy a zvláštní sukulenty, Masožravé rostliny, Velké kaktusy, Květnice a Pravěk.

Venkovním expozicím dominuje rozsáhlé alpinum (skalka) s horskou květenou, která zahrnuje jak druhy tuzemské, tak evropské. Při procházce venkovními expozicemi budete míjet střídající se kvetoucí záhony trvalek, rozárium i sbírku divokých růží z různých koutů světa. Nejen skleníkový areál, ale také venkovní expozice poskytují zajímavou podívanou i v zimě!


Podrobné informace

Adresa: Purkyňova 1, Liberec,
GPS: 50.778889, 15.069167
tel.: +420 485 252 811
e-mail: info@botanyliberec.cz
web: www.botaniliberec.cz

Hodnocení


Jak se Vám líbilo ...

11.04.2012Verča:-)
V botanické v Liberci se mi moc líbilo,sice jsme tam byli v zimě ale krása.
Hodnocení: 5


Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Aquapark Kohoutovice

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »