Zajímavosti, aktuality

Pod stromeček aktovka!


Pod stromeček aktovka!

Mnoho dětí najde pod stromečkem právě školní batoh. Pro rodiče, kteří takto chtějí obdarovat svého prvorozeného potomka nastávají potíže s výběrem. Oproti rodičům, kteří nechají nákup pro jinou příležitost, mají ale výhodu. Mohou si vybrat sami, samozřejmě s přihlédnutím toho, jaká taška by se dítěti líbila.

Při výběru tašky klademe důraz na anatomicky tvarovaná pevná záda. Ty jsou z polyurethanové pěny nebo polstrovaná. Obojí je vhodné, každému vyhovuje něco jiného. Polyurethanové záda jsou tvrdší, ale lehčí. Batohy a aktovky s tímto typem zad jsou obvykle lehké do 1kg. Je třeba si uvědomit, že většinu školního roku chodí děti ve svetrech a bundách, takže mezi zády aktovky a dítěte je textilní výplň, která ještě změkčí záda tašky. Polstrování je měkké, ale projeví se většinou na celkové váze tašky. Známé jsou i reflexní prvky pro lepší viditelnost ve tmě. Méně známé zůstává použití reflexních materiálů v neonkových barvách pro lepší viditelnost za špatného počasí. Školní aktovky s těmito barvami nebývají vždy atraktivní. Pokud však víme, že dítě bude do školy chodit přes frekventované silnice, stojí jejich použití za úvahu. Málo kdy chodí školáci ve tmě, za mlhy a deště však mnohem častěji. Dále dbejte na dostatečně dlouhé nastavitelné ramenní popruhy, dostatečný objem a alespoň zpevněné nepromokavé dno. Pokud víme, že dítě bude nosit láhev nebo svačinu, je nutné to při výběru také zohlednit. Dále je dobré přihlédnout k přehlednosti a stabilitě tašky. Pokud je dítě spíše malý nepořádník, volte raději aktovku, která je proti batohu přehlednější. 

Šťastnou ruku při výběru, aby se Vám dostalo odměny - rozzářených dětských očí.Kompletní seznam zajímavostí, aktualit


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Příliv pro rodinu, Brno - Chytré hlavičky (předškoláci)

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Pension Horské Zátiší - Horní Mísečky

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »