Zajímavosti, aktuality

Nejtěžší šumavský závod Extreme Challenge 2012 letos již po sedmé!


Další ročník stále oblíbenějšího extrémního šumavského závodu vypukne v sobotu 13.10.2012. Své síly přijedou do Sušice změřit týmy a jednotlivci z nejrůznějších koutů Čech i Moravy a soutěžit se bude v disciplínách běh, paragliding, horské kolo a kajak.
Nejtěžší šumavský závod Extreme Challenge 2012 letos již po sedmé!
Poprvé se závod konal před sedmi lety a díky své výjimečnosti, nadšení pořadatelů a sponzorů se extrémní štafetový závod velmi rychle vyrostl až do podoby dnešní, s účastí více než stovkou závodníků. Takové závody se konají v České republice pouze dva, jeden v Beskydech a Extreme Challenge v Sušici na Šumavě. Kromě klasických čtyřčlenných štafet máme možnost na trati vidět i jednotlivce, kteří zdolávají všechny čtyři disciplíny samostatně. Jak už název Extreme Challenge napovídá, jedná se skutečně o extrémní závod, kterého se zúčastňují jak amatéři, tak profesionálové a každý z nich si zaslouží opravdové uznání.
 
Náročná trať letos drobné změny pro horská kola jinak zůstává v nezměněné podobě. Ve 14:00 opět odstartují z areálu na Fufernách jako první běžci, jejichž cílem bude po 5,8 km dlouhém „výběhu“ s 346m převýšením magická hora Svatobor. Odsud se spustí paraglidisté, kteří přenesou pomyslný štafetový kolík opět o 335m níže a na řadu přijdou bikeři. Téměř dvacet kilometrů dlouhá lahůdka vedoucí po hřebenu Svatoboru a kolem něj s více než 400 metrovým převýšením nejen nahoru, ale i dolu, bude jedním z rozhodujících okamžiků závodu. Atraktivní předzvěst další disciplíny, a sice 20m dlouhý brod, je zařazen i letos. Závěrečná 2,8km dlouhá disciplína odstartuje tradičním „pátečkovským“ seskokem vodáků do Otavy a cíl je opět na Fufernách.
 
Příjemnou zprávou je, že akce bude i letos pojata nejen jako akce sportovní a po náročném sportovním odpoledni bude pro diváky i soutěžící připraven v místním hudebním klubu „Tradiční kloub“ živý koncert kapel The GoodFelas a BAGS, které doprovodí známý extrémní dj Želvín. Celý večerní program je nekuřácký.
 
Loňské vítězství zde bude obhajovat sušický tým BANDUR III a vyzyvatelem v kategorii NaEx je letos již počtvrté severomoravák Michal Krysta. Stejně jako loňský vítězný tým, tak i vítěz v kategorii jednotlivců již potvrdili svoji účast.
 
I vy se můžete účastnit! Sestavte svůj čtyřčlenný tým nebo jako jednotlivec pojďte pokořit tuhle šumavskou výzvu. Pro vítěze, ale i pro všechny účastníky, jsou i pro letošek připraveny atraktivní ceny. Více o závodě, včetně přihlášky najdete na www.exchallenge.cz.
 
Informace k závodu:
 
Start a cíl: Na Fufernách, Sušice, 14.00
Datum konání: Sobota 13.10.2012, 7. ročník
 
Kategorie:
 
Týmy: jedna společná kategorie, podmínkou jsou čtyřčlenné týmy, minimální věk účastníka je 16 let; týmy mohou být mužské, ženské a kombinované
NaEx: jeden závodník všechny disciplíny, minimální věk účastníka je 16 let
 
Program závodu:
10:00 - 12:00 registrace Na Fufernách
12:30 – Oficiální zahájení závodu, seznámení s tratí
13:00 – Odvoz PG na start - Svatobor
13:30 – Odvoz kajakářů na start - Páteček
14:00 – Start závodu
14:15 – Odjezd bikerů s vodičem na start – přistávací plocha
15:50 – Předpokládaný příjezd prvního účastníka
17:00 – Vyhlášení výsledků
19:00 – Extreme party djs + kapely v Tradičním Kloubu
 
 
Organizátor závodu: Offpark s.r.o.
Kontakt: Jan Šmatera, tel. +420 724 734 953, info@offpark.czKompletní seznam zajímavostí, aktualit


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Rekapitulace fotosoutěže 2012 (č.2) - Rešovské vodopády - Rýmařov

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »