Zajímavosti, aktuality

Barevný podzim na Broumovsku


Podzim je nejkrásnějším obdobím pro pěší výlety. Broumovsko nabízí v tomto období zcela jedinečné přírodní scenérie. Ať se již rozhodnete pro jednodenní výlet nebo prodloužený víkend, určitě uděláte dobře.
Barevný podzim na BroumovskuBarevný podzim na Broumovsku

Jako výchozí bod zvolte malebné městečko Stárkov, kde se můžete ubytovat v rekreačním areálu Green Valley Park. Odtud je pak snadné podnikat výlety do okolí, ať již pěšky, na kole nebo na hřbetu místních koní. Jízdárna je totiž nedílnou součástí. Areál je v provozu celoročně.

Při svých výletech můžete obdivovat přírodní krásy, které jsou nadosah. Jednou z nich jsou Broumovské stěny. Zdvíhají se jihozápadním směrem z údolí řeky Stěnavy a ukrývají mnoho kouzelných míst pro romantické procházky i náročnější výlety. Vzpomínky na časy dávno minulé si lze připomenout v Babiččině údolí, kam zasadila Božena Němcová děj své nejznámější novely. Uniknout by vaší pozornosti ale rozhodně neměly Adršpašsko-teplické skály tvořící největší celistvé skalní město v ČR. Oba skalní útvary, tzv. města, jsou zpřístupněna značeným prohlídkovým okruhem, který si lze projít individuálně nebo za doprovodu průvodce. Mezi nejznámější skalní útvary patří Milenci, Starosta a Starostová, Džbán či Homole cukru.

Cyklisty nadchne bezpočet značených stezek. Velmi oblíbený je například 56 km dlouhý okruh s názvem Stěny. Je vhodný pro horská nebo trekingová kola a část cesty vás zavede i do Polska. Po celou dobu budete mít úžasné výhledy na skalní útvary. Trasa je vedena převážně po vedlejších silnicích a lesních cestách.

S nastupující zimou se stává Broumovsko rájem běžkařů. Není to sice tradiční destinace, ale o to více je zajímavější. Krásné a upravované terény můžete nalézt například v oblasti Javořích hor nebo okolí Hronova, kde je síť opravdu velmi hustá.

Pokud se rozhodnete pro Green Valley Park, můžete se ubytovat v jedné z 22 kompletně zařízených vilek. Každá z nich je pro 6 až 8 osob. Jelikož se celý areál nachází v CHKO Bromovsko, platí zde omezený pohyb automobilů. Areál je tak ideálním místem pro načerpání energie a dostatečné odpočinutí od civilizace. Útulnou atmosféru pak uvnitř vilek zajistí na podzim a v zimě krb přímo uprostřed obývacího pokoje.

Po ruce budete mít vše potřebné. Aktivní návštěvníky potěší například minigolf či fotbalové hřiště, děti uvítají hřiště dětské. Vedle koní si zde můžete půjčit i sportovní potřeby a zajistit lze také průvodce pro různé výlety na české i polské straně hranic. Samozřejmostí je vlastní informační centrum, kavárna, wi-fi v celém areálu či prostor pro společné grilování. Specialitou je pak každodenní donáška ranního pečiva přímo do chatky či objednání masáží.Kompletní seznam zajímavostí, aktualit


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

KC Novodvorská - Jak Tonda léčil rohatou princeznu Safiru

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Petřínská rozhledna v Praze - autor ŠJů, licence CC 3.0 http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.cs

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »