Zajímavosti, aktuality

V Praze vyrostla nejvyšší LEGO® VĚŽ na světě. Rekordní výškou 32,5 metru přesáhla i okolní budovy.


Po dobu čtyř dní téměř 8 000 šikovných dětí z Prahy a okolí sešlo na prostranství před nákupním centrem Arkády Pankrác, aby společně sestavily unikátní stavbu z kostiček. My již víme, že použily neuvěřitelných 450.000 kostiček!
V PRAZE VYROSTLA NEJVYŠŠÍ LEGO® VĚŽ NA SVĚTĚ. REKORDNÍ VÝŠKOU 32,5 METRU PŘESÁHLA I OKOLNÍ BUDOVY. V PRAZE VYROSTLA NEJVYŠŠÍ LEGO® VĚŽ NA SVĚTĚ. REKORDNÍ VÝŠKOU 32,5 METRU PŘESÁHLA I OKOLNÍ BUDOVY. V PRAZE VYROSTLA NEJVYŠŠÍ LEGO® VĚŽ NA SVĚTĚ. REKORDNÍ VÝŠKOU 32,5 METRU PŘESÁHLA I OKOLNÍ BUDOVY.

Během finále 8. září byla za asistence zlaté olympijské medailistky Miroslavy Knapkové dokončena věž, která dosáhla výšky 32 metrů a 50 centimetrů. Jedná se o nevětší stavbu z kostiček LEGO na světě.

„Velmi nás těší, že právě v Praze se nám podařilo dosáhnout nového rekordu, ale poděkovat za to musíme především dětem, které se na stavbě věže podíleli,“ říká Markéta Zahradníčková ze společnosti a dodává: „Na stavbu bylo použito neuvěřitelných 0,5 milionu kostiček LEGO a vrchol věže byl osazen modelem, který byl postaven speciálně pro Českou republiku a zobrazuje LEGO figurky stavějící českou vlajku.“

Na webu Jedtesdetmi.cz jste mohli od 27.8.2012 do 9.9.2012 tipovat, z kolika kostiček bude postavena nejvyšší věž. Nejpřesnější tipy zaslali:

 • Pavel Hajský - 450.001 kostiček
 • Petra Hajská - 450.003 kostiček
 • Kateřina Rohošková - 449.362 kostiček

Všichni tři obdrží stavebnice LEGO - Zábava s kostkami.

Společnost LEGO letos slaví 80. výročí od svého založení. Jejím zakladatelem byl otec čtyř dětí Ole Kirk Christiansen, který vybudoval z malé truhlářské dílny úspěšný globální podnik a LEGO se stalo jednou z nejúspěšnějších hraček v historii.

Postup příprav a stavební přírůstky pražské věže najdete na stránkách www.LEGOvez.cz a také na www.facebook.com/LEGOvezKompletní seznam zajímavostí, aktualit


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Divadlo hudby Olomouc - Vodnická pohádka (Koňmo)

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »