Zajímavosti, aktuality

Šumavský Offpark zahajuje v pořadí již pátou letní sezónu


Do páté letní sezóny vstupuje Offpark Sušice, největší volnočasové outdoorové centrum na Šumavě.
Šumavský Offpark zahajuje v pořadí již pátou letní sezónuŠumavský Offpark zahajuje v pořadí již pátou letní sezónuŠumavský Offpark zahajuje v pořadí již pátou letní sezónuŠumavský Offpark zahajuje v pořadí již pátou letní sezónuŠumavský Offpark zahajuje v pořadí již pátou letní sezónu

Za dobu své existence se v Offparku provozovalo celkem 18 různých aktivit, postupem času se jejich počet vyprofiloval na 12 nejúspěšnějších a nejoblíbenějších. Provozovatel Offparku ovšem může pro skupiny v případě zájmu zorganizovat i další aktivity, které už v běžné nabídce nastálo nefigurují. Stávající aktivity provozovatelé neustále vylepšují, aby i letos mohli své klienty překvapit novinkami.

Offparkem zatím prošlo více jak 40 tisíc návštěvníků nejrůznějšího věku. Největším tahákem zůstává samozřejmě velký lanový park, umístěný na 35 živých stromech podél řeky Otavy v lokalitě zvané Fuferna. „V lanovém parku je nainstalováno více než dva kilometry lan a 34 překážek. Návštěvníci tam najdou dvě různě obtížné trasy, na své si přijdou děti, dospělí i pokročilí specialisté,“ uvedl šéf Offparku Jan Šmatera. Program na lanovém parku, který patří k největším v zemi, trvá tři hodiny.

Děti se v Sušici doslova zamilovaly do Dětského lanového parku, který je dlouhý 150 metrů, musí v něm zdolat 12 překážek a v jeho závěru je i dětská lezecká stěna. „Děti překážky zdolávají se stejným vybavením jako jejich rodiče ve velkém „lanáči.“ Už nedochází k situacím, kdy děti se slzami v očích sledovaly ze země své rodiče ve velkém lanovém parku, kam z důvodu nízkého věku nemohly jít,“ uvedl Jan Šmatera.

Novinku najdou návštěvníci Offparku u terénních koloběžek, které jsou hned po lanovém parku v žebříčku oblíbenosti. „Letos nabízíme program nazvaný „Tři vrcholy,“ jedná se o vrchy Svatobor, Kalich a Kalovy, které se nachází v okolí Sušice. Na klienty čekají tři tratě v délce od tří do pěti kilometrů, celkem se jedná o sedm kilometrů sjezdu, milovníci koloběžek si mohou trasu libovolně vybrat. Nejnáročnější je sjezd z vrchu Kalich,“ řekl Šmatera. Jízdu pro sedm klientů řídí instruktor, jezdci mají k dispozici speciálně upravené koloběžky s masivní konstrukcí, opatřené jsou kotoučovými brzdami. Na vrcholky kopců vyvezou pracovníci Offparku klienty speciálním terénním automobilem i s koloběžkami.

„Hitem se stal u nás paintball, který hrajeme v atraktivním prostředí bývalého vojenského areálu. Minimální počet je skupina šesti hráčů, ale klidně pak může hrát až 20 osob. Hra trvá dvě hodiny,“ vysvětlil Šmatera. Na své si přijdou v Offparku také milovníci in-line bruslení. Přímo z Offparku mohou bruslaři vyrazit na šest kilometrů dlouhou stezku, kterou město vybudovalo podél Otavy.

Ceny za volnočasové i adrenalinové aktivity zůstávají v Offparku na stejné úrovni jako v loňském roce. Na bezpečí klientů bude i nadále bdít tým vyškolených instruktorů. Každý návštěvník Offparku absolvuje před jednotlivými aktivitami patřičné proškolení od jednotlivých instruktorů. Nejmladšími účastníky jsou děti ve věku pěti let, které si užívají v Dětském lanovém parku.

„Rozjeli jsme letos nový samostatný internetový portál www.zazitkynasumave.cz , kde si mohou klienti objednat jednotlivé aktivity, nebo si je mohou koupit formou různých balíčků se zajímavými cenami, o které je velký zájem. Offpark má také nového hlavního partnera, kterým je sušická firma, vyrábějící sportovní outdoorové oblečení značky HIGH POINT. Ta se také stala synonymem kvality, funkčnosti a spolehlivosti. Zákazníka obleče od špičkových funkčních bund přes kalhoty až po ponožky,“ dodal Jan Šmatera s tím, že zboží od značky HIGH POINT je k dostání v shopu v areálu Offparku.  

Aktivity:

 • Tarzaní skok
 • Lanový park
 • Dětský lanový park
 • Raftem po Otavě
 • Terénní koloběžky
 • Paintball
 • Potápění
 • Let balónem
 • Zážitkové lety
 • Paragliding
 • Let kluzákem
 • Let vrtulníkem

 Více: www.offpark.czKompletní seznam zajímavostí, aktualit


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Oživené prohlídky historického centra Plzně pro rodiny s dětmi

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Štefánikova hvězdárna Praha

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »