Zajímavosti, aktuality

Kam s dětmi na Moravě, když prší


Nabídka zajímavých míst, kam lze s dětmi vyrazit Brně a dalších městech Moravy v případě špatného počasí.
Kam s dětmi na Moravě, když prší - Hvězdárna BrnoKam s dětmi na Moravě, když prší - Bongo BrnoKam s dětmi na Moravě, když prší - JungleKam s dětmi na Moravě, když prší - Moravská vesnička

Jihomoravský kraj

Hvězdárna a planetárium Brno
 • Vydejte se pozorovat denní či noční oblohu do brněnské hvězdárny! Pozorování blízkých i vzdálených vesmírných těles moderními dalekohledy, které je pokaždé zcela jedinečným zážitkem, zdaleka však není vše, co hvězdárna nabízí!
 • Srozumitelnou a zábavnou formou se s vesmírem mohou seznámit i ti nejmenší. Na programu jsou výpravné pohádky pod umělou oblohou velkého planetária; příběhem naší sluneční soustavy vás provede i interaktivní expozice – exploratorium.
 • Hvězdárna a planetárium Brno prošla rekonstrukcí a nyní je z ní jedna z nejmodernějších hvězdáren v České republice.
 • Více informací najdete na www.hvezdarna.cz.

 

Technické muzeum v Brně
 • V brněnském technickém muzeu si každý návštěvník přijde na své. Je zde umístěno více než deset stálých expozic, vaší pozornosti by však neměla uniknout především technická herna nazvaná Experimentárium. V této herně si děti i dospělí mohou, ba dokonce musí osahat všechny vystavené exponáty a modely. Díky těmto jednoduchým pokusům se návštěvníci mohou seznámit s principy některých fyzikálních zákonů a jejich aplikacemi.
 • Více na www.technicalmuseum.cz.  

 

Bongo (Brno)
 • V tomto jedinečném zábavním parku pro celou rodinu si děti mohou vybrat ze spousty atrakcí, z nichž každá představuje jeden světadíl či stát. Pro menší děti je určen dětský koutek, vozítka pro děti a skákací hrad; starší děti určitě budou chtít vyzkoušet závodní dráhu, lezeckou stěnu nebo bungee trampolíny, které jsou vhodné i pro dospělé. Rodičům je k dispozici čtenářský koutek, bistro a internetové wi-fi připojení zdarma.
 • Více informací na www.bongobrno.cz.

 

Unikátní Moravská vesnička a betlém od dubna v Brně
 • Do Baron Trenck Gallery v kapucínském klášteře v Brně se podařilo dlouhodobě zapůjčit celostátní raritu - tzv. Moravskou vesničku.
 • Prozatím vesnička čítá bez mála 500 postav – z toho přibližně 200 pohyblivých, dále přes 320 zvířat (koně, krávy, kozy, ovce, prasata, slepice, kačeny, kočky, psy ad.), 51 chalup, kostel, zámek s parkovým altánem, školu, hospodu a různé hospodářské (stodoly, stáje, holubníky aj.) či technické objekty (například vodní i větrný mlýn, pilu, cihelnu, kamenolom, vápenku).

 

Moravskoslezský kraj

Hvězdárna a planetárium J. Palisy Ostrava
 • Hvězdárna a planetárium Johanna Palisy je třetím největším planetáriem v České republice a jediným zařízením svého druhu v Moravskoslezském kraji. Programová nabídka zahrnuje multimediální pořady pod umělou oblohou o astronomických tématech pro různé věkové skupiny, tematické pozorování hvězdného nebe a odpolední pořady pro děti v určitých dnech.
 • Více informací najdete na http://planetarium.vsb.cz.

 

JoJo park (Ostrava)
 • JoJo park je největší zábavní centrum pro děti v Moravskoslezském kraji. Pro děti do 3 let je vyhrazen samostatný bezpečný herní prostor, kde jsou dětem k dispozici odrážedla, prolézačky, balónkový bazén, mega kostky a další hračky. Starší děti se mohou vydovádět v prolézacím labyrintu, na skluzavkách, v balónkových bazénech, na nafukovacím skákacím hradu, herních automatech, pneumatických dělech nebo šlapacích autech.
 • Více informací na www.jojopark.cz.

 

Slezskoostravský hrad - Otevřte 13. komnatu
 • 5.května 2012 otevře Slezskoostravský hrad svou 13.komnatu a vzkřísí tajemnou postavu z vlastní minulosti, aby se stala průvodcem návštěvníků při prohlídkách.
 • Jedná se o unikátní projekt deseti českých hradů a zámků - Zlatý pruh Polabí. Do projektu se zapojily tyto objekty: Broumov, Děčín, Grabštejn, Chlumec nad Cidlinou, Kačina, Kost, Kozel, Loučeň, Slatiňany a Slezskoostravský hrad.
 • Jednotlivé prohlídky budou mít výrazný interaktivní prvek s rébusem, jehož tajence mají přijít návštěvníci během prohlídky na kloub. Každý host kteréhokoli objektu z jmenované desítky, obdrží cestovatelský pas, do něhož po absolvování místní prohlídky a vyluštění rébusu obdrží klíč od 13. komnaty.

 

Centrum Jungle (Olomouc, Ostrava, Přerov)
 • Centrum Jungle je hlavně interiérové dětské hřiště, kde si děti zařádí a rodiče odpočinou. Centrum Jungle najdete ve třech městech – v Olomouci, v Přerově a v Ostravě. V každém z těchto center jsou pro děti připraveny tyto atrakce: trampolína, Opičárna – síťové překážky v několika patrech se skluzavkou, bazénem s balonky a pavoučí sítí. Součástí každé Jungle je také kavárna, která nabízí občerstvení pro děti i jejich rodiče.
 • Více informací na www.centrumjungle.cz.

 

Olomoucký kraj

Lidová hvězdárna v Prostějově
 • Lidová hvězdárna se nachází v prostoru Kolářových sadů, nedaleko centra města Prostějov. Pro širokou veřejnost nabízí hvězdárna pozorování oblohy dalekohledy – je možné sledovat jak denní, tak večerní a noční oblohu.
 • Program hvězdárny dále zahrnuje tematické přednášky o astronomii, zajímavé výstavy, programy s pohádkami pro rodiče s dětmi a příležitostně také soutěže a další akce pro děti.
 • Více informací najdete na www.hvezdarnapv.cz.


 

Vysočina

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov
 • Navštivte muzeum, kde se každý exponát pyšní nějakým NEJ. Vedle obřích exponátů a miniatur uvidíte také fotografie z rekordních pokusů, a pokud muzeum navštívíte o víkendu, můžete se s trochou snahy stát rekordmanem i vy!
 • K vidění jsou zde nepřehlédnutelné maxiexponáty (např. obří péřová bunda, jejíž rukávy dosahují rozpětí 410 cm, nejdelší šála nebo obří dřevěný kačer), ale také unikátní miniatury (např. pouhých 28 cm vysoká minimotorka, která však dosahuje rychlosti až 50 km/h, minikolo, které uveze neuvěřitelných 80 kg, nebo nejmenší galerie na světě, kterou si musíte prohlédnout vleže). 
 • Více: www.muzeumrekorduakuriozit.cz

   

 
Zlínský krajKompletní seznam zajímavostí, aktualit


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Vyšehrad Praha - Pohádka o Kačence a Raráškovi

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  DDM Horní Bříza - Keramika

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »