Zajímavosti, aktuality

Svačiny pro děti do zdravých obalů (PR)


Svačiny - jídlo, na které musíme myslet každý den a je jedno, jestli jde o svačiny do školy nebo o svačinu na výlet. Na trhu existuje množství knížek a kuchařek s tipy a nápady na dětské svačiny, informace najdete i na internetu.
Svačiny pro děti do zdravých obalů (PR)Svačiny pro děti do zdravých obalů (PR)

Nejen obsah svačiny je ale důležitý, důležitý je i obal, do kterého svačinu dáme. Plastové fólie nebo mikrotenové sáčky jsou nejméně vhodné, protože neumožňují jídlu dýchat a obzvlášť v teplejším počasí hrozí nebezpečí, že se jídlo zapaří a začnou vznikat bakterie. Papírové ubrousky sice před tvorbou bakterií jídlo chrání, ale neuchrání jeho zničení v batohu.

Všechny tyto nedostatky řeší novinka na českém trhu – svačinové boxy Cocina. Tyto boxy jsou látkové, takže prázdné nezabírají tolik místa v přeplněných školních taškách, dají se prát v pračce a vnitřní kapsu mají omyvatelnou. Navíc jsou vyrobenou z termo materiálu, který svačinu během dne ochrání.  Na výběr je několik motivů, které se neomrzí. 

K dokonalé svačině tak už chybí jen správný nápoj ve správné a nejlépe zdravé lahvi. 

Zdravá lahev®  s velkým Z je lahev, která je vyrobena z polypropylenu určeného pro lékařské a farmaceutické použití. Neobsahuje ftaláty, ani změkčovadla a je bez tradičního plastového zápachu.  Dá se mýt v myčce nebo ohřívat v mikrovlnce.  Je vhodná pro všechny typy nápojů bez omezení, dokonce i pro sycené nápoje. K láhvi se dá dokoupit náhradní zátka a víčko nebo termoobal, který udrží nápoj v zimě teplý a v létě chladný a osvěžující.  Sympatické na lahvi je i to, že nejde o žádnou Čínu, ale o český výrobek vyráběný v Čechách.  Lahev se užije nejen ve škole, ale i při sportu nebo na výletech.

Od listopadu 2011 je navíc v prodeji nová řada Zdravé lahve®, která kromě designových změn a rozšíření řady o 1 l lahve přináší i několik technických vylepšení. Nově je určena pro nápoje až do 100°C, je ekologicky šetrná (zdravá láhev je plně recyklovatelná a při její výrobě nejsou používány látky zatěžující životní prostředí) a je možné dokoupit speciální hubici vhodnou pro sportování.

PET lahve mohou obsahovat UV stabilizátory a různá změkčovadla a obzvlášť v horkých dnech se mohou z lahví uvolňovat do nápojů toxické látky. Budete to u svých dětí riskovat?

autor: activacek.czKompletní seznam zajímavostí, aktualit


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Příliv pro rodinu, Brno - Chytré hlavičky (předškoláci)

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Půjčovna lodí Klokočí

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Rodinný pohádkový park u Neziderského jezera - Rakousko

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »