Zajímavosti, aktuality

Udělejte si výlet za Pinďou, Fifinkou, Bobíkem a Myšpulínem


Legendární komiks Čtyřlístek se pyšní vlastním, nově otevřeným muzeem. Muzeum Čtyřlístku bylo slavnostně otevřeno v neděli 11. prosince 2011 a najdeme ho v Doksech na Českolipsku.
Udělejte si výlet za Pinďou, Fifinkou, Bobíkem a Myšpulínem

Právě toto město a jeho blízké okolí se totiž stalo předobrazem komiksu Čtyřlístek. Jaroslav Němeček, autor Čtyřlístku, se nechal okolím Doks při tvorbě komiksu inspirovat a zasadil sem děj komiksových příběhů – z Doks se staly Třeskoprsky, z hradu Bezděz hrad Bezzub a z Máchova jezera rybník Blaťák. Unikátní muzeum Čtyřlístku vzniklo v půdních prostorách městské knihovny.

Stálá expozice seznamuje návštěvníky s tím, jak komiks krůček po krůčku vznikal a jak se vůbec takový komiks tvoří. Kromě toho se zde můžete setkat s populárními postavičkami – Pinďou, Fifinkou, Bobíkem a Myšpulínem – v takřka životní velikosti! Očekává se, že většinu návštěvníků budou tvořit rodiny s dětmi, proto je expozice interaktivní a je zde také místo na hraní a kreslení. Pro nejmenší návštěvníky muzea jsou připraveny naučné hry s tématem komiksu. Muzeum můžete navštívit od pondělí do pátku od 13 do 17 hodin.

Společně s muzeem vznikla také nová naučná stezka s komiksovou tematikou. Stezka „Se Čtyřlístkem okolo Blaťáku“ vede kolem Máchova jezera a čítá několik informačních tabulí, na kterých populární komiksové postavičky seznamují návštěvníky s okolními zajímavostmi.Kompletní seznam zajímavostí, aktualit


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Městské lázně Čáslav

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »