Zajímavosti, aktuality

Spokojené a šikovné dítě je klíčem k vydařenému výletu


Význam DHA pro těhotné a kojící maminky
Spokojené a šikovné dítě je klíč k vydařenému výletu

DHA (kyselina dokosahexaenová) je omega-3 nenasycená mastná kyselina, pro lidský organismus nepostradatelná, kterou si však naše tělo nedokáže samo vytvořit.

Důležitou roli hraje tato látka při vývoji mozku, proto by si na dostatečný přísun DHA měly dát pozor zejména maminky ve druhé polovině těhotenství. V tomto období totiž dochází u plodu k velmi rychlému rozvoji mozku, pro který je DHA nezbytná, a stoupá spotřeba této důležité látky. DHA je důležitá nejen pro správný vývoj mozku, ale také pro rozvoj očí a budoucích intelektuálních, psychických i pohybových schopností dítěte.

Děťátko si nedokáže DHA samo vyrobit, proto je pro něj jediným zdrojem matka. Přijímáním dostatečného množství DHA již od 13. týdne těhotenství zajistíte tedy správný vývoj Vašeho dítěte a zároveň ochráníte sama sebe – zabráníte tomu, aby se DHA začala vyplavovat z Vašich vlastních mozkových buněk. Na pravidelný přísun DHA nezapomínejte ani po celou dobu kojení, kdy tkáně dítěte (především mozek) vyzrávají, což opět vyžaduje zvýšenou spotřebu DHA. Tato nepostradatelná látka Vám navíc pomůže předejít vzniku poporodních depresí, což potvrzují i odborné studie.

Nejbohatším zdrojem omega-3 nenasycených mastných kyselin jsou tučné mořské ryby (například losos, tuňák, makrela). Pokud nemáte možnost konzumovat alespoň dvakrát týdně tučné mořské ryby a chcete, aby Vaše děťátko prospívalo a správně se vyvíjelo, můžete zajistit dostatečný přísun DHA do Vašeho těla prostřednictvím vhodných doplňků stravy s obsahem této významné látky.

Více informací na http://www.femibion.cz/produkty/dhaKompletní seznam zajímavostí, aktualit


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Penzion LATER - Pusté Žibřidovice

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Důl Mayrau Vinařice u Kladna

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »