Zajímavosti, aktuality

Jak na správný výběr dětského kola


Děti mají energie na rozdávání a pohyb milují. Nejlepší způsob, jak děti zabavit ve volném čase, je dát jim možnost sportovat.
jak-vybrat-detske-kolo-jizdni-kolo-pro-dite_w860_h550.jpg

O tom, jestli je bude bavit jízda na kole, rozhodne především správná volba velikosti kola. Samozřejmě je nutné si uvědomit, že děti rostou, všechno oblečení i další věcí denní potřeby mají na velmi krátkou dobu určitou. Koupit dítěti větší dětské kolo s tím, aby mu vydrželo déle, a že do něj doroste, je ta největší chyba, kterou můžete udělat. Dítě musí vždy bez problémů dosáhnout na řídítka i na pedály, aby si mohlo jízdu užívat a mít možnost si cyklistiku zamilovat.

 

Orientační tabulka velikostí kol podle výšky a věku dítěte:


 

Rozdělení dětských kol

 • 12“, 14“ a 16“ – odrážedla a nejmenší dětská kola

Do výbavy kol pro nejmenší děti patří opěrná balanční kolečka. Tato kola nemají přehazovačku, brzdí se na nich většinou zpětným záběrem pedálů (tzv. torpédo). Sedlo i řídítka je možné výškově nastavit. Při výběru těchto kol dbejte na bezpečné zakončení řídítek a zakrytí celého řetězu plastovým chráničem.

 

 • 18“ a 20“ – jízdní kola pro děti na začátku školní docházky

Kola pro děti od věku zhruba 5 let už bývají vybaveny přehazovačkou, mají dvě pákové brzdy a volnoběžný náboj. Některé modely se vyrábí i s odpruženou vidlicí.

 

 • 24“, 26“ – největší dětská a juniorská kola

Tato jízdní kola jsou svoji výbavou prakticky totožná s koly pro dospělé. Do jejich vybavení patří ve většině případů přehazovačka, přesmykač, dvě ruční brzdy a odpružená vidlice.

 

Nezbytné a vhodné doplňky

Pro všechny děti a cyklisty do 18 let platí v České republice zákonná povinnost nosit dětskou cyklistickou přilbu. Helma je povinná i pro děti v sedačce. Vhodné je vybavit malého cyklistu i ochrannými reflexními prvky, například vestou, reflexními páskami nebo odrazkami. V mnoha situacích se bude hodit i zvonek. Nejen v případě pádu ochrání před odřeninami rukou dítěte cyklistické rukavice, které při jízdě sají pot a zpříjemňují držení řídítek.Kompletní seznam zajímavostí, aktualit


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

McDonalds České Budějovice, Lannova - Pořádání narozeninových oslav pro děti

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Hornické muzeum OKD Landek Ostrava

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »