Zajímavosti, aktuality

Jak zabavit děti na dovolené u moře?


Každé léto přemýšlíte, jak na dovolené zabavit své špunty? Inspirujte se v našem textu a zjistěte, jaké hry a aktivity mohou zkrátit dlouhou chvíli na dovolené tak, abyste si to užili vy i vaši potomci.
DeĚŚti 1.jpg

Hry v písku

Jsou děti, které si vystačí na pláži s kyblíkem a lopatkou, jiné se začnou po pěti minutách nudit a budou vyžadovat vaši pozornost. Jak na dovolené děti zabavit na pláži?

První aktivitou, kterou můžete zabavit své děti, je stavění hradu. Váš hrad ale nebude jen tak obyčejný! Sežeňte si na pláži různé kamínky, mušle, chaluhy a rostliny a postavte hrad ozdobený přírodními surovinami obklopený zelenou zahradou.

Místo hradu můžete postavit pískového muže – podobně jako sněhuláka. Stačí nahromadit větší množství mokrého písku a zplácat jej tak, písek vytvořil postavu. Poté jí vytvoříte vlasy z chaluh, oči a pusu z kamínku a mušlí. Písek musí být ale opravdu mokrý, aby dobře držel pohromadě. Pokud svého pískového muže postavíte ve stínu, je možné, že vydrží až do rána.

Další tip na zábavu s mušličkami je hra o body. Do písku stačí nakreslit kruh a uprostřed kruhu vytvořit malou prohlubeň. Poté si každý hráč vezme pět mušlí, stoupne si pět metrů daleko od kruhu a po jednom je začne házet směrem do kruhu. Za každou mušli v prohlubni získává soutěžící tři body, za mušli v kruhu, ale ne v prohlubni jeden bod. Kdo získá víc bodů, vyhrává!

Naším posledním tipem jsou piškvorky – stačí nakreslit v písku mřížku a do ní buď kreslit větvičkou křížky a kolečka, nebo skládat různobarevné kamínky.

Hry v hotelu

Hotelové komplexy a větší hotely jsou připravené na to, že k nim každoročně přijíždí na dovolenou rodiny s dětmi a ví, že všichni řeší podobné věci – jak si dovolenou užít, jak zabavit děti, jaký vymyslet program. Vyrazte na dovolenou do hotelů, kde jsou bohaté animační programy, díky nimž si můžete na chvíli oddychnout a nechat děti si hrát s dozorem v bazénech nebo v dětském koutku.

Přemýšlíte, kam se s dětmi vypravit? Vyberte si nejkrásnější rodinnou dovolenou s akčními cenami!

Hry ve vodě

Děti milují vodu, protože si v ní můžete užít spoustu zábavy! Hry ve vodě volte podle toho, zda vaše děti umí plavat nebo ne. Pokud jsou dobří plavci, kupte jim plavecké brýle a šnorchl. S pohledem na mořské dno si užijí spoustu zábavy a ještě se toho dost naučí.

Pokud chcete dětem vymyslet speciální vodní hru, pak si sežeňte větší barevné kuličky nebo jiné předměty, které můžete položit na mořské dno. Rozložte je v určitém prostoru a poté pošlete děti soutěžit. Každý, kdo jako správný lovec perel najde na dně barevnou perlu, musí vyběhnout z vody, uložit ji do banky k rodičům a poté se vrátit pro další. Kdo z dětí najde více perel, vyhrává.

Další super hrátky ve vodě jsou s míčem. Můžete dětem navrhnout hru, při které si budete házet balonem. Ale! Pokaždé, když chce někdo vyhodit balon, musí ve vodě vyskočit a udělat vtipný obličej nebo se zašklebit. Až pak může balon hodit dalšími. Uvidíte, jak se nasmějete!Kompletní seznam zajímavostí, aktualit


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Rezidence Kejžlice

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »