Zajímavosti, aktuality

Dovolená na poslední chvíli: Kde ji pořídíte nejlevněji a na co byste neměli zapomenout?


O dovolených pořízených na poslední chvíli se traduje, že patří mezi nejlevnější. Je tomu opravdu tak? A kdy byste vlastně měli dovolenou last minute kupovat? Posbírali jsme pro vás tipy ostřílených cestovatelů, takže směle do nákupu.
P7130222.JPGhotel Eden2.JPG

Jak to u cestovních kanceláří vlastně funguje?

Cestovní kanceláře nakupují kapacity pro své zájezdy už rok předem. Objednávají místa v hotelích i letadlech. Při prodeji zájezdů se proto snaží jednak pokrýt náklady a jednak generovat zisk. Nejlevněji můžete proto získat zájezdy při spuštění prodejů, kdy se cestovní kanceláře snaží co nejrychleji získat vynaložené finance zpět, a pak těsně před odjezdem či odletem, kdy se snaží zájezd maximálně vyprodat a zvýšit svůj dosavadní zisk. Nakupovat zájezdy mezi těmito dvěma obdobími je pro vás nevýhodné, protože dosahují nejvyšší prodejní ceny.

Tip: Při nákupu dovolené si k ní rovnou sjednejte cestovní pojištění. Přehledné srovnání nabídek na cestovní pojištění vám nabízí portál Srovnejto.cz. kde se už za necelé dvě minuty dozvíte, které cestovní pojištění vás vyjde nejlépe.

Kdy se začít po dovolené na poslední chvíli poohlížet?

Po dovolených last minute se začněte poohlížet nejdříve 14 dnů před plánovým odletem. Neomezujte se jen na nejbližší letiště, ale prohlédněte si také nabídku zájezdů z okolních letišť. Pokud bydlíte například v Praze, mohly by pro vás být zajímavé zájezdy s odletem z Brna, Vratislavi, Budapešti, Bratislavy, Vídně nebo Mnichova. Cesta na ně zabere jen pár hodin a jízdenky seženete už za pár stovek. Stejně tak se neomezujte destinací. Jestli milujete teplo, asi nebudete hledat dovolenou last minute ve Finsku, ovšem mohlo by vám být například jedno, jestli se vykoupete v Chorvatsku, Řecku, Španělsku, Itálii nebo Turecku.

Levnější než levné: Super last minute dovolené

Ke konci sezóny, tj. v září a říjnu, klesají nejenom teploty moří, ale především ceny zájezdů. Poptávka po dovolených se snižuje - období dovolených je pryč, děti jsou zpátky ve škole, a cestovní kanceláře se snaží prodat maximum zájezdů. Na tyto období se opravdu nevyplatí kupovat zájezd s předstihem a klidně můžete s výběrem počkat. Šance, že v září nebo říjnu objevíte dovolenou snů za pár korun, je hodně vysoká.

Jakmile chcete dopřát rodině dovolenou v zahraničí u moře a nejlépe all inclusive, můžete nákupem last minute dovolené ušetřit i desítky tisíc. To se však může lehce změnit, pokud před cestou neuzavřete cestovní pojištění a na dovolené se zraníte. Před odjezdem na dovolenou si proto nikdy nezapomeňte sjednat cestovní pojištění třeba na Srovnejto.cz nebo Epojisteni.cz, ať na ni i za pár let vzpomínáte jen v dobrém.Kompletní seznam zajímavostí, aktualit


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Vydrýsek - Plavání batolat (do 3 let) v bazénu Všestary

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Hrad Hukvaldy - Rytíři na hradě

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »