Zajímavosti, aktuality

Cestovní pojištění na hory – které pokryje všechna rizika?


Ať už vyrážíte do hor jenom na víkend, nebo plánujete strávit na lyžích celý týden, měli byste si uzavřít cestovní pojištění. Věděli jste, že až 40 % úrazů v zimním období se stane na rakouských sjezdovkách?
child-355176_1920.jpg

 

Nespoléhejte na kartičku pojištěnce

Jakmile se v horách zraníte a nemáte sjednané cestovní pojištění, zahraniční dovolená se vám značně prodraží. Už jenom najít lékařské zařízení, kde vás ošetří, může být oříšek, protože Evropský průkaz zdravotního pojištění vám platí pouze ve veřejných zdravotnických zařízeních a ty nejsou všude. Navíc vás čeká platba spoluúčasti, tzn. platit budete lékařské ošetření, náklady na případnou hospitalizaci, výdaje za operaci nebo předepsané léky. A samozřejmě si na vlastní náklady budete muset zařídit sami převoz zpět do České republiky. Náklady na dovolenou bez cestovního pojištění se vám tak mohou zničehonic vyšplhat na statisíce korun, které budete muset zaplatit z vlastní kapsy.

 

Co by mělo cestovní pojištění zahrnovat

Pojistit byste si rozhodně měli léčebné výlohy s pojistným limitem alespoň 3,5 miliony korun a doporučujeme vám sjednat si také pojištění odpovědnosti s limitem alespoň 2 mil. za újmu na zdraví a 1 mil. Korun za újmu na majetku. Tato dvě základní pojištění je vhodné doplnit také úrazovým pojištěním a pojištěním zavazadel.

Z pojištění léčebných výloh za vás pojišťovna v případě potřeby uhradí náklady na hospitalizaci, neodkladnou operaci, léky, zdravotnický materiál a náklady spojené s vašim transportem zpět do České republiky. K tomu pojišťovny zpravidla nabízí asistenční služby zdarma.

Pojištění odpovědnosti by měl řešit každý lyžař nebo snowboardista. Stačí ztratit kontrolu nad lyžemi nebo prknem, někoho srazit a máte na krku pojistnou událost. Dotyčný totiž na vás může požadovat úhradu svých léčebných výdajů i odškodnění újmy. A v zahraničí se jedná běžně o částky v řádech milionů korun.

 

Při jakých aktivitách vás cestovní pojištění ochrání?

U cestovního pojištění si vždy důkladně pročtěte pojistné podmínky a ujistěte se, že pojištění pokrývá sporty, které hodláte v horách provozovat. Pokud si nejste jistí, zda se pojištění vztahuje opravdu na to, co potřebujete, raději si do pojišťovny zavolejte a ujistěte se.

Běžně se pojištění vztahuje na jízdu na lyžích a snowboardu po vyznačených sjezdovkách a trasách. Jakmile ale vyrazíte mimo sjezdovku (například při freeridu nebo skialpinismu), už vás standardní cestovní pojištění chránit nebude, protože se jedná o rizikové sporty, u kterých hrozí vysoké riziko zranění, pádu lavin apod.

A pozor na požívání alkoholických nápojů na sjezdovce. Jakmile se s alkoholem v krvi přivodíte zranění vy nebo ho způsobíte jinému, jste z pojistného krytí vyloučeni.

Věděli jste, že ošetření zlomené nohy vás může v zahraničí vyjít až na čtvrt milionu korun? A že právě zlomeniny lýtkové a holenní kosti patří k těm nejčastějším? Přitom například u ČSOB Pojišťovny můžete vyrazit bezstarostně na sjezdovku s kompletním pojištěním už od 19 korun za den.Kompletní seznam zajímavostí, aktualit


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Hotel Olympie, Špindlerům Mlýn

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Hvězdárna Karlovy Vary - Astronomický víkend pro děti

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »