Zajímavosti, aktuality

JARNÍ ZÁŽITKOVÉ OKRUHY DOLNÍM RAKOUSKEM


Kousek od hranic s Českou republikou se nachází gastronomický ráj, který prozkoumáte za prodloužený víkend.
Moststrasse_©_Michael_Liebert.jpgMostfruehling_©_schwarz-koenig_at.jpg_schwarz-koenig_at.jpg

Dolní Rakousko se znovu otevírá všem milovníkům kulinářských specialit, dobrého vína a pěších výletů po rozkvetlé krajině. Hned za hranicemi s Českou republikou si můžete užít příjemné klima, přátelskou atmosféru rodinného pohostinství i jedinečné lokální pochutiny. Naplánujte si prodloužený víkend a zahrňte do něj některá ze zastavení přesně podle vašich představ a chutí!

Zážitkový turismus patří mezi aktuální trendy, každá lokalita chce návštěvníky nejen přilákat, ale také jim zajistit program na několik dnů. Za tímto účelem se organizují stále oblíbenější cesty za poznáním v kombinaci například s ochutnávkami místních pokrmů a s návštěvou lokálních restauračních zařízení. Dolní Rakousko má v tomto ohledu mnohé co nabídnout.

Tradičně zemědělský region Mostviertel, na jaře obtěžkaný bílými květy hrušní, se v dubnu mění na hlavní město moštu a dává za pravdu svému jménu, které v češtině znamená Moštová čtvrť. Dne 24. 4. zde vrcholí Dnem moštu období čekání na lahodný a svěží nápoj, který si nejlépe vychutnáte poblíž městečka Waidhofen an der Ybbs či ve vesničce Kematen ve stejné oblasti. Tradiční moštový šenk Zur steinernen Birnen či hostinec Landgasthof Bachlerhof vás okouzlí nejen nabídkou tohoto ovocného vína, ale rovněž svými domácími specialitami. Nutnou součástí výletu za moštem je návštěva moštárny Mostelleria. Na své si přijdou i děti, potěšíte je návštěvou rodiny Gebetsberger, která vyrábí legendární farmářskou zmrzlinu.

V květnu zve Dolní Rakousko do císařského lázeňského parku v Badenu, kde probíhá Festival Wein im Park (Festival vín v parku). V rámci ochutnávky můžete vyzkoušet přibližně padesát vín od místních producentů. Oblastní vinotéka Thallern, která je otevřená po celý rok, disponuje historickým sklepem se sudy. Kromě vína na vás v Badenu čeká i expozice zahradničení Habsburků, romantický prostor rozária na noční piknik za zvuků hudby nebo procházka po Flamminggasse, ulici plné secesních staveb. Ani v Badenu nechybí krajové delikatesy jako například smažené kuřátko, sladká tečka zvaná kremšnity nebo Beethovenovy pralinky v cukrárně Herwig Gasser. V okolí města se nacházejí termální lázně.

O dalších zážitkových cestách Dolním Rakouskem se více dozvíte na: http://www.dolni-rakousko.info/zazitkova-cesta.Kompletní seznam zajímavostí, aktualit


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Řeka Mumlava s vodopádem

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  DDM Blatná - Stolní tenis

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »