Zajímavosti, aktuality

Sportovní akce pro děti


Zajímavé tipy na sportovní akce v ČR
Sportovní akce pro děti - Český ráj dětemSportovní akce pro děti - Český ráj dětemSportovní akce pro děti - Jungle park BrnoSportovní akce pro děti - Tour de KidsSportovní akce pro děti - OFFPARK Sušice

Jarní slunečné počasí láká do přírody. Pro rodiče s dětmi, kteří mají rádi sport, začíná sezóna výletů na kole, výšlapů po českých i zahraničních horách, možná také vodáckých výprav či zkouška adrenalinu v lanových parcích nebo třeba na bobových drahách.

 

Cyklistika

V květnu a v červnu proběhnou v sedmi krajských městech České republiky závody TOUR DE KIDS. Cyklistické závody jsou určeny pro děti od těch nejmenších až do 15 let. Každý ze závodů bude mít bohatý doprovodný program pro děti i rodiče. Termíny jednotlivých závodů a další podrobnosti najdete na www.tourdekids.cz.

Cyklistický závod MAMUT TOUR v Přerově se koná 14.5.2011. Pro nejmenší je připravena speciální kategorie O4 – Závod na odrážedlech. Více informací na www.svcatlas-bios.cz.

Součástí seriálu závodů na horských kolech CYKLOMARATON TOUR 2011 je i tzv. Tygříkův pohár. Závody pro děti se pojedou při každém závodě cyklomaratonu, který bude probíhat od .4. do 2.10. po celé České republice. Dětské závody se pojedou na speciálních tratích vybíraných se zvýšeným ohledem na bezpečnost závodníků. Délky tratí odpovídají věku dětských závodníků (0-14 let). Nejkratší trať bude měřit pouhých 100 až 300 m! Více: www.cyklomaratontour.cz.

 

Turistika

Pro milovníky orientačních běhů bude v srdci Novohradských hor zpřístupněn areál Centrum orientačních sportů. Slavnostní otevření proběhne 7.5.2011. Lesní areál bude od té doby volně přístupný každému, kdo si bude chtít s pomoci mapy vyzkoušet vyhledat jednotlivá zabudovaná stanoviště. Mapa je k dispozici např. v hotelu U pralesa (Černé Údolí), kde se lze také vypravit na trasu.

Milovníci turistických akcí si jistě nenechají ujít již 8. ročník pohádkového pochodu Český ráj dětem. Zahájení turistické sezóny Českého ráje je plánováno na 30. dubna 2011. Pro děti je připraveno soutěžní putování přírodou s postavami z českorajských pověstí se spoustou všetečných otázek. Cestou děti mohou zhlédnout divadelní představení pověstí a v cíli pak na ně čeká kulturní program a řada soutěží. Start pochodu je na parkovišti u hradu Valdštejn, cíl v areálu Autokempu Sedmihorky. Více informací na www.ceskyrajdetem.cz.

 

Vodní sporty

Pokud Vaše děti milují vodu a adrenalin, pak si můžete vyzkoušet velmi lehký rafting na řece Jizeře. Tento rafting je vhodný i pro rodiny s dětmi. Projížďka na řece Jizeře probíhá pod dohledem instruktora a dopřeje vám pěkný a pohodový den na řece v CHKO Český ráj. Více www.yellow-point.cz.

Svezení na řece Otavě vám umožní v adrenalinovém parku OFF PARK Sušice. Zapůjčí Vám raft, proškolí vás a dopraví vše potřebné. Pak si budete moci vychutnat dvanáctikilometrový úsek řeky Otavy s klidným proudem bez jezů a nástrah. Během tříhodinové plavby vás čekají úchvatné výhledy na hrad Rábí. Více www.offpark.cz.

  

Lanové parky

Mauglího trasa v JUNGLE parku Brno je určena již pro děti od 4 let (od 100 cm), pokud si na ni troufnou. Bezpečnost dětí je zajištěna samojistícím systémem. Trasu tvoří okruh 10 lanových překážek zavěšených ve výšce 2-4m. Děti na trase postupně vyzkoušejí nejrůznější lávky, žebříky a sítě. Na závěr trasy překonají ve speciální jezdící houpačce vzdálenost třicet metrů. Od roku 2010 je v centru postavena Bálúova Junior trasa, která je určena hlavně rodinám s menšími dětmi (od 120cm výšky). Má 20 překážek a celkovou délku 356m. Další informace www.junglepark.cz.

V lanovém centru PROUD v Mariánských Lázních naleznete 3 lanové okruhy, až 85m dlouhé. Dva velké okruhy obsahují 10 a 19 překážek a jsou vhodné pro děti od 10 let. Třetí – Malý dětský okruh obsahuje 10 překážek a je vhodný pro děti už od 3 let. Vícewww.lanovecentrum.cz.

Další lanové parky: Lanáček v Zooparku Chumutov, Lanový park PODHŮRA Chrudim, Monkey Park v Harrachově a Špindlerově Mlýně, OFFPARK Sušice a další.

 

 Kompletní seznam zajímavostí, aktualit


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Veselá kavárna Brno-Řečkovice - O duhové slepičce

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Sportovní a rekreační areál Pražačka

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »