Zajímavosti, aktuality

To nejlepší z Tuniska


Nejoblíbenějším tuniským letoviskem je Hammamet – město v severovýchodní části země, asi 65 kilometrů od hlavního města Tunisu. Založeno bylo před více než dvěma tisíci lety, jeho medinu, zachovalou dodnes, vystavěli v 10. století Arabové.
To nejlepší z TuniskaTo nejlepší z TuniskaTo nejlepší z TuniskaTo nejlepší z Tuniska

Můžete v ní obdivovat tradiční tuniské modrobílé domky i známá tržiště se smlouvavými obchodníky. Večer pak vybízí k návštěvě malé kavárničky či luxusní restaurace nabízející nejrůznější speciality z mořských plodů.

Od historického centra - mediny -  se na obě strany táhnou dlouhé pláže pokryté světlým jemným pískem. Kolem pláže vedoucí do starobylého Nabeulu je množství zeleně, pláž vedoucí opačným směrem zase nabízí rozmanité možnosti sportovního vyžití.

Hammamet má ideální polohu pro podnikání výletů do okolí. Nedaleko se nachází městečko El Jem s pozůstatky antického amfiteátru. Ten býval třetím největším v celé Římské říši. Dalším místem, které můžete z Hammametu navštívit, je proslulé Kartágo. To je známé pro své starověké vykopávky, ale také množství zahrad a muzeum. Oblíbeným cílem výletů je také nedaleká vesnička Sidi Bou Said, které je unikátní ukázkou tuniské architektury a díky své poloze nabízí množství úchvatných výhledů.

Ubytování v Hammametu odpovídá vysokým nárokům evropských turistů. Můžete se tu ubytovat i velmi luxusně za poměrně přijatelnou cenu. Hotely jsou zpravidla vybaveny bazény, často i tenisovými kurty, saunami nebo fitness centry. Většina hotelů nabízí také pestré animační programy pro děti i dospělé. Velké oblibě se těší například dětský Croco Club cestovní kanceláře Blue Style. Ten působí ve vybraných hotelech, kde se stará o zábavu pro nejmenší turisty.

Rodinami s dětmi je Hammamet hojně vyhledáván. Vděčí za to především stabilně příjemnému klimatu, pozvolnému písčitému vstupu do moře, dostupné turistické infrastruktuře a příjemnému prostředí plnému zeleně.Kompletní seznam zajímavostí, aktualit


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Klub Žabičky Havlíčkův Brod - Pronájem bazénu

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »