Zajímavosti, aktuality

Plzeň - Animánie se stěhuje do nového


Projekt Animánie přesouvá své aktivity do nových prostor. Ty se nacházejí v budově školy na Husově náměstí č. 9., kterou získalo občanské sdružení Waldorf. Všechny kurzy a kroužky ve druhém pololetí, tedy od 3. února, se budou konat už tam.
Plzeň - Animánie se stěhuje do novéhoPlzeň - Animánie se stěhuje do nového

Jak se těší ředitelka Animánie a zároveň lektorka Martina Voráčková na rok 2014? „Těším se moc. Nové prostory – to totiž především znamená dostatečně velkou učebnu, ve které se bude animovat, fotit, zkrátka tvořit mnohem lépe a snáze. A velký prostor znamená i nové děti, na ty se těším ze všeho nejvíce,“ říká.

Co se tam děti naučí?

Mají možnost pohlédnout do tajů vzniku klasického animovaného filmu, učí se základní a pak i pokročilé postupy, tedy včetně počítačových programů ke zpracování filmů, a postprodukci.

A výsledek, ze kterého mají největší radost, je tedy film?

Ano. Obvykle během kurzů vytvoří jeden film, který putuje do českých i zahraničních soutěží. Mají možnost účastnit se také zahraničních workshopů a soustředění, například v Šibeniku na Mezinárodním dětském festivalu. Animánie navíc sama pořádá Letní animační soustředění v Plzni. Je to týden v srpnu, vlastně takový příměstský tábor s bohatým doprovodným programem.

Absolutním vrcholem je ale festival Podzimní sklizeň?

To je spíš náš druhý vrchol – po letním soustředění. Je pravda, že veřejnost ho vnímá jako vyvrcholení celoroční činnosti Animánie, však je také veřejnosti mnohem více určený. Navíc jeho název naznačuje, že něco předcházelo. Rádi říkáme, že to byla jarní setba – tedy dlouhodobé kurzy animace, animační dílny a workshopy, dnes už i programy pro školy, semináře pro pedagogy, veřejné animační happeningy v ulicích či komentované projekce filmů pro děti a mládež. Zmíněné soustředění je pak letním zráním a festival – podzimní sklizní.

Kolikátý ročník to už letos bude?

Devátý. Filmy, které u nás v kurzech děti vytvoří, už mohou být součástí velké celostátní soutěže, která do festivalu také patří. Vloni do téhle úžasné přehlídky dorazil rekordní počet filmů od dětí a mládeže do 26 let. Bylo jich sto padesát.

Podrobné informace na http://www.animanie.cz/.Kompletní seznam zajímavostí, aktualit


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Koněpruské jeskyně

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Klášter Sázava

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »