Zajímavosti, aktuality

ITALSKÉ TRENTINO - víno, sport a příroda!


Vypravte se od jezera Garda, přes modř dalších téměř tří set trentinských jezer, až ke skalním katedrálám Dolomit, které patří na Seznam světového dědictví UNESCO. Trentino uspokojí milovníky sportu, umění, historie i dobrého jídla.
Campiglio - Dolomiti di Brenta e Rifugio Maria e Alberto ai Brentei, Autor: Pio GeminianiIn mountain bike nei pressi di Torbole, Autor: Ronny KiaulehnVal Rendena - Val di Genova - Adamello - Marco Paolini - Trekking, Autor: Daniele LiraValle di Ledro - Lago di Ledro, Autor: Lucio ToninaValle di Ledro - In bici attorno al Lago di Ledro, Autor: Lucio Tonina

Trentino je relativně malé území, které se však může pochlubit mimořádnou členitostí krajiny. Středozemní atmosféra jezera Garda, obklopeného úchvatnými horami i alpská panoramata - to je ojedinělá kombinace přírodních krás, za kterou se návštěvníci znovu a znovu vracejí. Typická náměstíčka a malebné uličky zase dělají z Trentina ideální destinaci pro milovníky italského životního stylu. 

Dolomity - trentinský poklad

Mnoho vrcholů italských Dolomit přesahuje nadmořskou výšku 3000 m. Za své jméno vděčí francouzskému vědci jménem Déodat de Dolomieu, který v roce 1789 jako první zkoumal jejich chemické složení a objevil velmi zvláštní morfologii této skály zrozené v moři, které kdysi pokrývalo celou oblast. Není ale třeba být vědcem, aby si člověk povšiml zvláštnosti Dolomit: stačí se při východu či západu slunce dívat, jak se vrcholky zabarvují do růžova až červena. Této jedinečné podívané se zde říká “enrosadira”. Krásu a jedinečnost Dolomit uznalo i UNESCO a její komise pro světové dědictví se rozhodla přidělit jim v r. 2009 pečeť “Přírodní dědictví lidstva”. Dolomity jsou ideální volbou pro dovolenou v těsném kontaktu s přírodou, ať již  za účelem sportování, nebo jednoduše pro regeneraci těla i duše. Trentino je skvělým místem pro nadšence jízdy v sedle horského kola  a prvotřídní nabídka je připravena i pro ty, kteří chodí přírodou raději po svých.

Cesty pro gurmány

Po sportování přichází na řadu zasloužrený výlet do světa chutí a vůní tradiční trentinské kuchyně, ať už v některé z útulných horských chat nebo typických hospůdek či restaurací. V nabídce je mnoho místních specialit, ale samozřejmě nechybí ani pizza a těstoviny, evergreeny celé Itálie. A nelze odolat ani sklence lahodného trentinského vína. O gurmánském přístupu k životu svědčí  v Trentinu i tzv. „Cesty pro gurmány“, kterých je  tu celkem sedm. A tak je možné vyrazit na kole nebo i pěšky třeba Cestou vína, která se nachází hned v několika oblastech, Cestou jablek nebo Cestou sýrů. Pro ty, kteří se rádi nechávají hýčkat, je v Trentinu připraveno hned osm lázeňských center rozesetých po celé oblasti a mnoho hotelů s širokou wellness nabídkou.

http://www.visittrentino.it/letobalicky Kompletní seznam zajímavostí, aktualit


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Zážitková stezka Duch pralesa

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Lyžařský vlek Heroltice

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »