Zajímavosti, aktuality

Cyklobrána do Prázdnin – jedinečný závod pro děti


Česko je nadšencům horských kol země zaslíbená. Závodů pro horská kola je v ČR kolem 120 za sezónu. Pokud se ale zaměříme na závody pro děti a mládež, moc jim nenapočítáme. Proto přišel Jiří Richter, pořadatel Cyklobrány do Prázdnin s nápadem, uspořádat cyklistické závody speciálně pro děti.
Cyklobrána do Prázdnin – jedinečný závod pro děti

Děti se předvedou tam, kde horské kolo patří – v lese a na lesních cestách.

Většina velkých, tzv. kultovních závodů pro dospělé má do svého programu zařazené závody pro děti. To jsou ale závody dělané jen jako doplňující program, aby se rodiny, doprovázející své závodící táty a někdy i své mámy, moc nenudily. Proto vznikl tento projekt, který má za úkol tyto dvě kategorie zcela oddělit.

První ročník na Štákových Pasekách

První ročník závodu CYKLOBRÁNA do PRÁZDNIN se konal 1. 7. 2012 ve Zlíně na Štákových Pasekách. Konání závodu trochu poznamenaly tropická vedra, které zrovna na Moravě panovaly. Závodilo nakonec 70 dětí ve 14 kategoriích. Bylo rozdáno 33 pohárů pro první tři umístěné s diplomy. Za účast dostal diplom každý malý závodník. V tombole bylo rozdáno 70 dárků v hodnotě 7 000,-Kč.

Letošní ročník bude podstatně zajímavější

Děti budou startovat v sedmi kategoriích, rozdělené na děvčata a chlapce. Celkem 14 kategorií od nejmenších až po čtrnáctileté dorostence. V areálu Activitypark Hotelu Všemina bude vytvořeno několik okruhů rozdílné délky a technické náročnosti, které budou děti absolvovat několikrát dle své kategorie. Hodnocené budou děvčata a chlapci zvlášť. Tohle vše za stejné symbolické startovné. Nejmladší dvě kategorie startují zdarma, ostatní děti platí startovné 50,-Kč na místě při registraci.

Proč areál u Activitypark Hotelu Všemina?

Nádherné místo uprostřed krásné přírody v srdíčku Hostýnských vrchů. Velkou výhodou je otevřený areál, to znamená, že tratě budou krásně přehledné z jednoho místa. Rodiče nebudou muset nedočkavě čekat, kdo vyjede první z lesa. Celé to budou mít jako prostřené na talíři. Další obrovskou výhodou je spousta možností vyžití pro děti i rodiče v místě závodu. Lanové centrum, dětský koutek s trampolínou, průlezkami a houpačkami, koupání, občerstvení, restaurace, ranč s koníky a spoustu dalšího.

Přihlašovací systém už běží

„Letos se snažíme zvýhodnit o poznání lépe děti, co se nám přihlásí předem. Tyto děti dostanou ke startovnímu číslu pozornost věnovanou od sponzorů. Dárečky se budeme snažit rozdělit tak, aby pozornost byla vhodná a přiměřená k věku a pohlaví dítěte,“ uvedl pořadatel cyklozávodu Jiří Richter. V tašce se startovním číslem tak předem přihlášené děti mohou najít tričko, reflexní vestičku, nafukovací balón, omalovánky, pastelky a jiné. „Předem přihlášené děti budou mít na památku na startovním čísle své jméno a příjmení. Přihlašovací systém byl spuštěn v lednu 2013. V současné době máme přihlášených 39 dětí,“ uvedl Richter.

Poslední a také dost zásadní změnou pro letošní ročník je změna termínu – 9. Června 2013. Název závodu CYKLOBRÁNA do PRÁZDNIN ale bude zachován i když prázdniny na děti ještě malinko budou muset v den konání závodu počkat.Kompletní seznam zajímavostí, aktualit


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Miniuni Ostrava a Slezskoostravský hrad - Děti vstup zdarma

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »