Zajímavosti, aktuality

Jizerské hory jsou připravené na nápor turistů


Jizerské hory jsou připravené na nejvytíženější období v zimní sezóně. Vedle ideálních sněhových podmínek čekají návštěvníky pravidelně upravované běžecké trasy a sjezdovky. V dobrém stavu jsou udržovány i komunikace, nejenom na zdejší parkoviště, ale také k jednotlivým ubytovacím kapacitám.
Jizerské hory jsou připravené na nápor turistůJizerské hory jsou připravené na nápor turistůJizerské hory jsou připravené na nápor turistůJizerské hory jsou připravené na nápor turistůJizerské hory jsou připravené na nápor turistů

Jablonec nad Nisou, 19. února 2013 –  „Snažíme se návštěvníkům nabídnout co nejlepší zážitek. Nezaručí ho jenom 90 centimetrů sněhu, který máme na našich sjezdovkách, ale především kvalitní služby,“ konstatuje Petr Bažant ze Ski Bižu. Nově také jezdí skibus z Prahy – každý den z Černého Mostu.

Všechny vleky ve ski areálech Tanvaldský Špičák, Severák a Bedřichov jsou v provozu, od 8.30 či 9.00 do 16.00. Možné je také využít noční lyžování od 16.30 či 17.00 do 20.00. Množství sněhu na sjezdovkách se pohybuje mezi 60 až 90 centimetry sněhu. Ve střediscích mohou návštěvníci využít také služeb servisu, půjčovny a lyžařské školy. V místních obchodech je možné dokoupení lyžařských či běžeckých potřeb.

Jarní prázdniny začaly již 4. února, největší návštěvnost však očekávají „Jizerky“ v tomto a následujícím týdnu. Vedle dětí z krajských měst budou mít volno také pražské děti. „Návštěvníci k nám přijíždějí ze všech koutů České republiky. Z důvodu dobrého spojení i kvalitního zázemí pro rodiny s dětmi jsou našimi častými návštěvníky právě rodiny z pražských částí,“ říká Petr Bažant ze Ski Bižu.

Jizerské hory představili na začátku stávající zimní sezóny také několik novinek, které pobyt návštěvníkům nejenom zjednoduší, ale také zpříjemní. Jizerky Card, neboli karta hostů Jizerských hor, nabízí mnohé slevy nejenom na skipasy, ale také zlevněné vstupné do libereckého Aquaparku Babylon, Dinoparku či na bobovou dráhu v Janově nad Nisou. „Velmi oblíbeným cílem, především rodin s dětmi, se v poslední době stalo Muzeum hraček. Je to jedna z možností, jak lyže či běžky na chvíli vyměnit za trochu poznání,“ doplňuje Bažant.

Novinkou je také Skibus, který poprvé propojil tři zdejší areály Tanvaldský Špičák, Bedřichov a Severák. Návštěvníci tak mohou během pobytu vyzkoušet všechna střediska bez složitějšího plánování dopravy do areálu a zpět. Pro držitele Jizerky Card je skibus zdarma.

Pohodlnější bude také spojení pro cestující z Prahy. V rámci spolupráce Skiarény Jizerky a autobusových linek Bus Line budou moci denně využít dopravu do střediska a zpět, navíc za zvýhodněné ceny. Odjezd autobusu ze stanice Černý Most je každý den v 6.30, návrat z Tanvaldského Špičáku v 16.30. Cena zpáteční jízdenky včetně skipasu stojí dospělého 600 Kč, děti do 15 let 500 Kč. Výhodou je, že místa lze zarezervovat online, skipas pak dostanete přímo u řidiče autobusu.

Více informací o spojích najdete na www.skijizerky.cz/cz/zima/skiarena/skibus-z-prahy-874.htm.Kompletní seznam zajímavostí, aktualit


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

BC Juklík Praha 5 - Plavání rodičů s dětmi

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »