Školní výlet, exkurze 

Adventní výlet 2015 - Znám jednu starou zahradu...

Termín akce:06.12.2015, 06:00 - 21:00
Místo konání:Dům dětí a mládeže - DDM Praha - Stanice přírodovědců
Adresa:Praha

V letošním roce se v sobotu 5. 12. 2015 vypravíme k našim východním sousedům, na Slovensko. Cílem cesty je město Bojnice, kde navštívíme zoo a zámek.

Město Bojnice je opravdu unikátní a najdeme zde hned několik „NEJ“: NEJDÉLE osídlená oblast na Slovensku. Archeologické nálezy potvrdily, že místo dnešních Bojnic bylo osídleno již v období paleolitu.

O tom se lze přesvědčit i přímo v centru obce, kde je vstup do Prepoštské jeskyně a kde se nyní nachází i Muzeum pravěku Slovenska.

NEJSTARŠÍ zoologická zahrada na Slovensku (s největším počtem chovaných zvířat) je umístěna na okraji lázeňského města Bojnice a navazuje na zámecký park.

NEJSTARŠÍ lípa na Slovensku. Sedm stovek let stará „lípa krále Matyáše“ (Matúšova lipa) se nachází přímo před vchodem do zámku.

NEJKRÁSNĚJŠÍ slovenský zámek s historií datovanou až do roku 1113.

Součástí prohlídky je zevrubná návštěva tohoto středoevropského architektonického klenotu od nejvyššího patra ve věžích až po podzemí, kde se v hloubce 26 metrů nachází studna zasazená do jeskynních prostor. Zámek si můžete pamatovat i z filmu "Šíleně smutná proncezna".

Cesta na Slovensko je zajištěna luxusním a bezpečným autobusem (bezpečnostní pásy všech sedadel, občerstvení, WC aj.), se kterým jste s námi mohli cestovat již minulý adventní víkend či do Zoo Norimberk.

„Adventní výlet“ začíná v sobotu 5. 12. 2015 v 6 hodin ráno, návrat je naplánován předběžně po 21 hodině. Cena „Adventního výletu“ je 990 Kč, student (se studentskou kartou) 890 Kč a dítě 790 Kč. V ceně je kompletní doprava včetně všech poplatků, pojištění, vstupy do Zoo Bojnice a na zámek Bojnice a pedagogický doprovod. Mimo organizované návštěvy na zámku a v zoo je možná i individuální prohlídka lázeňského města či místních jeskyní. Podmínkou účasti je samozřejmě platný cestovní doklad a včasná závazná rezervace – počet míst je omezen!

Určeno pro: 10 - 20 let. Vstup: 990 Kč. Kontakt: Michal Hrdina, hrdina@ddmpraha.cz, přihlášky: hrdinova@ddmpraha.cz.


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Hrad Orlík - Středověké slavnosti

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »