Školní výlet, exkurze 

ANIMÁNIE Plzeň - Film hrou

Termín akce:01.01.2010 - 01.01.2110
Místo konání:ANIMÁNIE Plzeň
Adresa:Plzeň

Aktivita určená pro žáky 1. stupně základních škol. Projekce animovaných filmů pro děti se spojí s tvořivou dramatickou hrou, která dětem umožní na základě vlastního prožitku lépe pochopit, a dokonce přímo zažít pocity filmových hrdinů, jejich motivaci a jednání. A také důsledky jejich činů.

Animovaný film nabízí obrazová vyjádření myšlenek, pocitů, jednání a činů. Tak, jako se děti učí číst slova a rozumět jejich významu, učí je lektoři číst obrazy, na obrazy se dívat. A tak, jako se filmy dotýkají různých oblastí života, tak Film hrou zasahuje do mnoha vzdělávacích oblastí.

Tyto interaktivní projekce animovaných filmů vycházejí z potřeb RVPZV. Dotýkají se mnoha témat – umění a kultury, jazyka a jazykové komunikace, informačních technologií, přírody, společnosti, vztahů mezi lidmi apod.

Metody této filmové výchovy podporují rozvoj klíčových schopností, a to především komunikativních, sociálních, schopnosti učit se a pracovat. Využíváme především tvořivou dramatiku a vlastní výtvarné činnosti. U dětí tak „film hrou" rozvíjí dětskou fantazii, kreativitu, komunikativnost a v neposlední řadě schopnost spolupráce.

Délka programu je přibližně dvě hodiny. Obsah i forma je přizpůsobena věkovým rozdílům jednotlivých ročníků. Učitel může být pozorovatelem, získává tak cenné informace o svých žácích, jejich reakcích a chování v rámci třídního kolektivu a v rámci tématu.

Na základě zkušeností a potřeb pedagogů jsme navázali spolupráci s PPP a nabízíme v rámci programu možnost účasti preventisty PPP, se kterým může pedagog konzultovat situace a chování jednotlivých žáků. Po skončení programu s dětmi nabízíme rozbor a zpětnou vazbu učiteli.

Je-li na škole možnost projekce (pracujeme s DVD filmem), využíváme domácího prostředí školy. V opačném případě program spojený s projekcí probíhá pro slovanské školy v kulturním domě Šeříkovka, Šeříková 13, Plzeň-Slovany.

ANIMÁNIE Plzeň - školní exkurze

ANIMÁNIE Plzeň - Dílny na míru

ANIMÁNIE Plzeň - Dílny na míru

Lektorský tým Animánie připravuje pro zájemce animační dílny na míru, určené školním kolektivům, zájmovým skupinám nebo vzdělávacím a volnočasovým institucím.

Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

SVČ Brno - Lávka - Fotokroužek

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »