Školní výlet, exkurze 

Muzeum loutek Plzeň - Školní exkurze

Termín akce:01.01.2010 - 01.01.2110
Místo konání:Muzeum loutek Plzeň
Adresa:Plzeň

Výukový program „Příběh na niti“ má tři verze, které jsou náročností i obsahem přizpůsobeny věku dětí. Děti pracují s pracovními listy, poznávají základní druhy loutek, vyzkouší si profese v loutkovém divadle, zahrají si divadlo a celkově rozvíjí svůj vztah k loutkám a k divadlu.

pro školky
pro 1. stupeň ZŠ
pro 2. stupeň ZŠ

Výukový program „Příběh na niti“ pro školky

prohlídka muzea je adekvátně zjednodušena s důrazem na vlastní prožitek dětí a na podporu vztahu dětí k loutkám a divadlu. Během prohlídky děti vidí loutky nejen ve vitrínách, ale i „v akci“ a v divadle potom mají možnost si je samy vyzkoušet. Muzeum disponuje i maňásky pro nejmenší děti.
Pracovní listy jsou připraveny jako omalovánky na téma Červená Karkulka.

Výukový program „Příběh na niti“ pro 1. stupeň ZŠ

důraz je kladen na účast žáků při získávání základních znalostí z oblasti loutkářství. Za pomoci kreslených pracovních listů žáci s průvodcem v expozici muzea proberou historii loutkových divadel (kočovná, rodinná,
stálá), zpracují pojem loutka, uvědomí si, jak se loutky vyrábí a jaké základní druhy loutek existují. Ve druhé části se potom aktivně věnují tématu „loutkové divadlo“, vysvětlí si, jaké profese v loutkovém divadle působí a na vlastní kůži si je v muzejním divadle vyzkouší. Vrcholem výukové programu je sehrání jednoduché pohádky přímo Vašimi žáky.
Pracovní listy obsahují základní informace z programu a lze s nimi pracovat i v další výuce.

Výukový program „Příběh na niti“ pro 2. stupeň ZŠ

je zaměřen více do detailu na historii loutkářství s důrazem na plzeňský region. Žáci si během výkladu v expozici zařadí loutkářství do kontextu světových dějin v rozsahu, který už znají, seznámí se se specifiky
a výraznými osobnostmi plzeňského loutkářství a identifikují nejznámější plzeňské loutky. Při programu žáci aktivně využívají pracovní listy, které jsou zpracovány způsobem podněcujícím kreativitu a pozornost. Ve druhé části žáci poznají a vyzkouší si základní druhy loutek, popíšou profese v loutkovém divadle a sami si zahrají hru dle vlastního upraveného scénáře.
Výukové programy jsou odborně připraveny tak, aby náročnost, forma i obsah odpovídaly věkové skupině
žáků, a aby informace byly žákům předkládány co nejzajímavější formou. Programy jsou vedeny odbornými lektory – průvodci, každý výukový program je doplněn pracovními listy, s nimiž je možné pracovat dále ve výuce.
Délka programu 60 minut.
Vstupné 30 Kč/žák.

Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Rodinná dovolená v Jižním Tyrolsku

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  OC Letňany, Praha - LEGO

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »