Školní výlet, exkurze 

Expozice času - Animační programy

Termín akce:01.01.2010 - 01.01.2110
Místo konání:Expozice času Štenberk
Adresa:Šternberk

V Expozici času nabízíme sadu animačních programů pro různé věkové skupiny. Nejedná se o pouhé komentované prohlídky, ale do výkladů jsou zapojeny různé zábavné prvky (výtvarné, dramatické, hledací,…), které zaručí, že se děti na prohlídce nebudou nudit a díky nim si toho i více zapamatují. Animační programy jsou vhodné pro jakoukoliv skupinu v počtu 5 – 20 lidí. Délka jednoho programu je cca 90 minut.

Nabídka animačních programů:

Malý princ v Expozici času V tomto animačním programu se vašim průvodcem stane Malý princ ze stejnojmenné knihy francouzského spisovatele Antoina de Saint-Exupéryho. Budeme si zde povídat o citátech z knihy a o tom, co nám chtěl autor pomocí nich sdělit. Dále se pak podíváme do vesmíru k planetám, dozvíme se, jak se jmenují, jak vypadají. A kdo ví, třeba také potkáme nějaké další postavičky, jako je třeba Lampář či Domýšlivec z knihy. Pokud jste fanoušci Malého prince, nebo byste se jimi chtěli stát, tento animační program je pro vás ten pravý.

Orloj olomoucký a pražský Slyšeli jste o tom, že Olomoucký orloj vypadal kdysi úplně jinak? Zajímá vás historie Pražského orloje? Chtěli byste vědět, co vše se na obou orlojích nachází? Pokud ano, přijďte na náš animační program, kde se nejen o tomto, ale o mnohém dalším dozvíte. Vesmírné video Pamatujete si na váš oblíbený animační program „Já chci také své video“? Ano? A chybí vám? Už nemusíte tesknit. Vznikla jeho nová verze. Tentokrát se budeme bavit o vesmíru, co se v něm nachází a jak vše vypadá. Následně si společnými silami vytvoříme video pomocí fotoaparátu a výtvarných potřeb.

Cestování časem V Expozici času jsou vítáni i malí návštěvníci z mateřských škol. Speciálně pro ně, jsme vytvořili dva animační programy, které je zábavným způsobem seznámí s tématy, jako jsou souhvězdí, Slunce, Vesmír, hodiny a čas. „Cestování časem“ se speciálně zaměří na měření času, typy hodin, Staroměstský orloj a na oděv a to nejen na ten pravěký. Děti si zde zahrají na pozorovatele, pomocníky mistra Hanuše a na umělce, kteří zachycují portréty slavných. Během těchto činností si ani neuvědomí, že se zároveň vzdělávají.

Letem světem Vesmírem V Expozici času jsou vítáni i malí návštěvníci z mateřských škol. Speciálně pro ně, jsme vytvořili dva animační programy, které je zábavným způsobem seznámí s tématy, jako jsou souhvězdí, Slunce, Vesmír, hodiny a čas. „Letem světem Vesmírem“ se speciálně zaměřuje na vesmírná a nebeská tělesa. Děti si zde v rámci kreslení, spojování, hádání a hraní, osvojí vědomosti, které jsou s nebem a Vesmírem úzce spjaty. Na konci animačního programu budou děti odcházet s dobrou náladou, pocitem, že v muzeu není nuda a se slunečním bohem, kterého si děti společně vytvoří.

Rok 2015, rok světla Věděli jste, že rok 2015 byl vyhlášen rokem světla? Zajímá vás proč? Proč je světlo pro nás tak důležité? S jakými významnými osobami se tento rok pojí? Pokud ano, neváhejte si objednat tento animační program. Světlo je všude kolem nás a souvisí s ním celá řada spojitostí. Proto si můžete vybrat rovnou ze dvou témat, které jsme pro vás vyzdvihli ve dvou animačních programech. A to výtvarná výchova: kde se mimo jiné, dozvíte se, že světlo je velice důležité pro restaurátory a fotografy. Vyzkoušíte si zde zrestaurovat jedno dílo a malování světlem, které zaznamenáme pomocí fotoaparátu (tudíž, baterku s sebou). Za druhé téma jsme si vybrali světlo v přírodě: kde se zaměříme na informace o slunci, duze, fotosyntéze a domů si pak odnesete spektrometr, který si zde vyrobíte.

Až vyrostu, budu kosmonautem Když jsme byli malí, někteří z nás chtěli být princeznou, zvěrolékařem, popelářem, doktorkou a třeba i kosmonautem. Představili jste si, jaké by bylo, jim být? Co vše byste ve vesmíru mohli vidět? Co vše zažít? Zajímají vás informace, které souvisí s vesmírem? Jako jeho vznik, sluneční soustava, hvězdy, souhvězdí, měsíc? Zde je všechny získáte. Celý tento program se bude odehrávat ve vesmíru, kde si budete připadat jako opravdoví kosmonauti. Obsah navazuje na RVP, žáci si zde osvojí učivo hravou formou. (1)

Víš, kdo byl pekařův císař? Pohádku „Pekařův císař a císařův pekař“ jistě všichni dobře znáte. Ale víte, o kterém významném panovníkovi pohádka pojednává? Odpověděli jste si, že ne? Nebo že ano, ale že o něm nic nevíte? Pak právě tento animační program je pro vás ten pravý. Děti se zde dozví, kdo to byl Rudolf II., jací významní astronomové působili na jeho dvoře, co je to sextant, jaké pohyby vykonávají vesmírná tělesa a mnoho dalšího. (2)

Víš, kdo byl císařův pekař? Na dvoře Rudolfa II. se toho dělo tolik, že jsme si pro vás dovolili vymyslet další animační program. Tentokrát se budeme soustředit na Rudolfovu sběratelskou vášeň umění. Žáci se zde dozvědí, jakými lidmi se Rudolf II. obklopoval a co vše obsahovaly jeho umělecké sbírky. Podrobněji se pak budeme zabývat osobností a tvorbou Giuseppe Arcimbolda a Tiziana. Program se zaměřuje na výtvarnou tvorbu a dějiny umění, ale zároveň se zde dotkneme i dějepisu, a to právě osobnosti Rudolfa II. a jeho dvoru.

Putování staletím Nově vytvořený program pro školy, které již Expozici času navštívily. Animační program je nejvhodnější pro děti šestých tříd, kdy se podle RVP probírá práce s časovou osou, významné události a jejich časový sled. Maximální počet dětí je 30. Co je to časová osa? Co vše na ni mohu zaznačit? K čemu slouží? O jaké významné události se zajímá Expozice času? O jaké významné události se zajímám já? Chcete vědět odpovědi na tyto otázky? Tak právě na ně a na mnohé další vám odpovíme v animačním programu s názvem „Putování staletím“. Děti zde budou přiřazovat významné události na časovou osu, budou vytvářet časovou osu s důležitými událostmi pro jejich život, budou hledat potřebné informace v našich prostorách a odnesou si pracovní listy jako učební pomůcku.

Svět hodin a vesmíru Nejoblíbenější program pro ty, kdo Expozici času ještě neznají. Komentovaná prohlídka expozice se zábavnými prvky. Doporučeno pro školy. Min. 10 osob - max. 20 osob Ponoříte se do hlubin vesmíru a projdete časem i prostorem až do současnosti. Umístíte planety do správných oběžných drah, seznámíte se zde se slunečními bohy. Mistr Hanuš vám pomůže projít bludištěm a zahrajete si na nejlepšího pozorovatele. GPS vás pak zavede až k atomovým hodinám a Hubbleův teleskop vytvoří vzpomínku na čas, který jste si v muzeu užili.


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Otevření „Centra orientačních sportů“ v Černém Údolí

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »