Školní výlet, exkurze 

Městský palác Templ - Poznávat - tvořit - hrát si

Termín akce:15.07.2015 - 30.08.2015, 09:00 - 16:00
Místo konání:Městský palác Templ, Mladá Boleslav
Adresa:Mladá Boleslav

O prázdninách nabízíme rodičům s dětmi, dětským organizacím a letním a příměstským táborům program Poznávat - tvořit - hrát si, jehož součástí je prohlídka pozdně gotického městského šlechtického sídla, vědomostní „Hledačka o poklad Templu“ v prostorách expozice a mnoho kreativních dílen.

Při návštěvě Městského paláce Templ Vás čeká prohlídka pozdně gotického městského šlechtického sídla - unikátní sklepní prostory - stálá multimediální archeologická a historická expozice - 50 videoprojekcí o archeologických a historických zajímavostech Mladé Boleslavi a Českého Ráje - ražba mincí - vědomostní „Hledačka o poklad Templu“ v prostorách expozice - pexeso s archeologickou a historickou tematikou - „Najdeš své město na mapě Mikuláše Klaudiána z roku 1518?“ - doplňovačka pro děti i dospělé - ukázka zbroje templářského rytíře - palác Templ a templáři – legenda o vzniku paláce a výroba korouhve templářského řádu - základy heraldiky – erby šlechtických rodů - majitelů Mladé Boleslavi - psaní husím brkem - malování iniciály - život ve středověké vesnici a městě - ukázky středověkého pracovního náčiní (kracle, cep, lamačka na len, máselnice, forma na máslo, kolovrátek aj.)

Program stojí 60 Kč/os Výtvarná dílna „Proměny kamene“ broušení a malování podložek pod čajové svíčky a drobných šperků Na počátku je malý kousek břidlice, na konci pak vlastnoručně vybroušený a ozdobený kamenný šperk nebo podložka pro čajovou svíčku. 30 Kč/os Korálková dílna - výroba originálních náramků ze skleněných korálků 20 Kč/os

Městský palác Templ, Mladá Boleslav - školní exkurze

Městský palác Templ - Výukové programy z experimentální archeologie pro MŠ a ZŠ

Městský palác Templ - Výukové programy z experimentální archeologie pro MŠ a ZŠ

Programy z experimentální archeologie, které jsou vhodné pro děti z MŠ, žáky ZŠ od 1. do 7. třídy a studenty osmiletých gymnázií. Jednotlivé programy i činnosti jsou postaveny vždy tak, aby historicky na sebe navazovaly.

Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

P7130222.JPG

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Dinopark Ostrava

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »