Školní výlet, exkurze 

Klášter Sázava - Po stopách svatého Prokopa

Termín akce:13.05.2014 - 12.11.2014
Místo konání:Klášter Sázava
Adresa:Sázava - Černé Budy

Sázavský klášter nabízí školám nový vzdělávací program "Po stopách sv. Prokopa", který je určený pro žáky 4.-7. tříd základních škol. Výchovně vzdělávací program bude realizován v období 13.5. - 25.6.2014 a 9.9. - 12.11.2014, vždy v úterý a ve středu.

Vstupné 60 Kč/dítě * pedagogický doprovod zdarma

REZERVACE TERMÍNU PŘEDEM NUTNÁ

Chcete-li putovat spolu se svatým poustevníkem, mnichem, opatem a českým národním patronem Prokopem českými dějinami, okusit atmosféru specifického místa, kde sv. Prokop koná své malé i velké zázraky, můžete se zúčastnit programu PO STOPÁCH SV. PROKOPA:

Sázavský klášter - Legenda o Čertově brázdě

Když sem Prokop před více než tisíci lety přišel, byla tu okolo jen pustina, zbytky prastarých osídlení a všude plno nebezpečí. Obklopovaly ho hluboké lesy s divokými zvířaty, krajem se toulali podivní lidé. Všude byl strach, z hladu, válek, nemocí, záplav, i ze zlých duchů. Vyprávělo se, že právě tady, v jeskyni nad řekou Sázavou, sídlí ďáblové. Prokop byl ale odvážný, a usídlil se tady, aby s nimi vedl boj a porazil je. Prokopovými zbraněmi nebyl meč nebo šípy, ale tvrdá práce, posty a modlitba. Stal se poustevníkem. Stával se moudřejším a pochopil, že největší zbraní proti zlu je být dobrým člověkem. Kolem poustevny začalo být brzy rušno. Prokopa začali navštěvovat lidé a prosili ho o poučení, radu nebo uzdravení. Později na tomto místě vzniknul klášter, který dodnes odráží dějiny naší země od 11. století až do novověku. Chcete-li se dozvědět, s čím to vlastně musel sv. Prokop bojovat, když sem před více než tisíci lety přišel, zúčastněte se našeho programu Po stopách sv. Prokopa

 • Program je určen pro žáky 4. - 7. třídy ZŠ.
 • Doporučený počet účastníků je do 25 osob.
 • Program navazuje na předměty: dějepis a výtvarná výchova. Program je zaměřen primárně na osobnostní a sociální výchovu dítěte. V rámci pilotního programu se zaměřujeme na témata: založení Sázavského kláštera a osobnost sv. Prokopa, okrajově se dotýkáme témat mnišství a život v klášteře.
 • Při programu se děti podívají do některých klášterních interiérů i exteriérů, budou plnit různé úkoly a na závěr je čeká výtvarná dílna. Program doplňuje pracovní list.
 • Program trvá přibližně 120 minut, ale je možnost přizpůsobit délku programu časovým možnostem školy.
 • Programy probíhají ve školním roce v úterý a ve středu, čas zahájení programu dle domluvy. Ukončení programu může proběhnout u nedaleké studánky Vosovka (doporučujeme), která se nachází cca 15 minut pěšky od kláštera, nebo je možné ukončit program v klášteře. Při tvorbě programů probíhá spolupráce se ZŠ a pedagogickými fakultami.

Na program je nutné se objednat (správa kláštera v Sázavě: tel: 327321177, 725875946, sazava@stc.npu.cz, podrobnější informace k obsahu prohlídky též lektorka Anna Svobodová, tel: 777454386, e-mail: svobodova.anna@npu.cz )

Klášter Sázava - školní exkurze

Klášter Sázava -PŘÍBĚH SÁZAVSKÉHO KLÁŠTERA

Klášter Sázava -PŘÍBĚH SÁZAVSKÉHO KLÁŠTERA

Zveme Vás na prohlídkový okruh v Sázavském klášteře, který je určený pro žáky všech ročníků základních a středních škol.


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Betlém Hlinsko - Týden pro školy

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »