Školní výlet, exkurze 

PŘÍBĚH VLNY, od ovečky po ponožku

Termín akce:02.04.2013 - 26.09.2013
Místo konání:Nasavrky
Adresa:Nasavrky
PořadatelTuristické informační centrum Nasavrky

Zveme Vás na Chrudimsko do Železných hor na eko-hospodářství rodiny Blažkovy a přilehlé obůrky s daňčí a mufloní zvěří. Na programu děti uvidí hospodářská zvířata žijící na Babiččině dvorečku, čeká je krmení oveček a péče o ně. Seznámí se zpracovávání vlny a uvidí pestrou škálu výrobků z vlny.

Na programu děti uvidí hospodářská zvířata žijící na Babiččině dvorečku, čeká je krmení oveček a péče o ně. Dozvědí se v zábavném povídání o jejich chovu, plemenech i využití. Seznámí se s postupy při zpracovávání vlny. Při návštěvě obchůdku uvidí pestrou škálu výrobků z ovčí vlny. V Příběhu vlny děti uvidí praní vlny, seznámí se s jejím barvením přírodními barvivy, vyzkouší si česání vlny a její filcování. Každé dítě si vyrobí svůj originální vlněný výrobek. Celá třída si odveze na památku svou ovečku z vlny.

 • zkušené lektorky, práce ve skupinách, soutěž, tvořivé činnosti,
 • pro 1.až 5. třídu (jednodušší a náročnější varianta - program je uzpůsoben věku dětí),
 • 110 Kč/dítě - v ceně 3 hodinového programu také ochutnávka sýrů, vlastní výrobek, maximálně 50 dětí (1bus),
 • duben - červen, září,
 • prodej občerstvení, kravských sýrů a drobných suvenýrů.

S sebou si vezměte tvrdý chléb či pečivo, tím si u zvířátek získáte sympatie. Domů si odvezete nejenom představu o tom, jak se starat o hospodářská zvířata, ale také příjemný pocit ze setkání s milými lidmi a živým českým venkovem.

Objednávejte telefonicky či e-mailem: Radka Závorková, cestovní agentura, 538 25 Nasavrky, Náměstí 1 - zámek, tel. 469 677 555, 469 677 566, email: vylety@ckmacek.cz, web: www.ckmacek.cz/den.php.

V roce 2013 probíhá program v těchto termínech: 2. dubna - 27. června, 3. - 26. září 2013, začátek 9.30 hod., konec 12.30 hod., program probíhá po-čt, jiný termín dohodou. Cena: 90 Kč/dítě za 3 hod. program s lektory, ped. doprovod zdarma Program je nutno objednávat předem. Návštěvu lez po předchozí domluvě prodloužit i programově rozšířit či upravit.

Babiččin dvoreček je pro Vás otevřený i v době letních prázdnin s výjimkou týdnů 7. - 13.7. a 24.8. - 30.8.2013. Návštěva je možná vždy po dohodě předem na e-mailové adrese masykorka@seznam.cz.

Nasavrky - školní exkurze

Licibořice - Babiččin dvoreček - se zvířaty na statku a v obůrce

Licibořice - Babiččin dvoreček - se zvířaty na statku a v obůrce

Víte, jaká domácí zvířata se chovala při chalupě či na statku za časů Vašich prababiček? Chcete se s nimi seznámit, dát dětem možnost si je pohladit a nakrmit? Uvidět daňky a muflony? Víte, co je cep, řešeto a jak krásně voní seno?

O Janu Jadérkovi (hravý-vzdělávací) 1. - 5. třída (můžeme připravit i jako 1 denní)   3-6 dní

O Janu Jadérkovi (hravý-vzdělávací) 1. - 5. třída (můžeme připravit i jako 1 denní) 3-6 dní

O stromech, lese a jejich významu v krajině. Výlet do pralesa a za památnými stromy. Jak zasadit strom si sami vyzkoušíte.

Za tajemstvím hradu Strádova (hravý-naučný), 3. - 5. třída, 3-5 dní

Za tajemstvím hradu Strádova (hravý-naučný), 3. - 5. třída, 3-5 dní

Za krále a císaře Karla IV. patřil Strádov právě králi. Pověst hovoří o tajné chodbě a možném úkrytu pokladu práčovského kláštera. Jiná vypráví o Miladě z Lacemboku a na Strádově zastřelené z kuše neznámým rytířem. Vydejme se odkrýt tajemství hradu Strádova.
Prameny v krajině i v nás (populárně-naučný) 3. - 6. třída (můžeme připravit i jako 1 denní) 3 dny

Prameny v krajině i v nás (populárně-naučný) 3. - 6. třída (můžeme připravit i jako 1 denní) 3 dny

Význam vody v krajině v minulosti i současnosti. Exkurze za vodou - mlýn, chov ryb, počátky průmyslové výroby, zdroj pitné vody, výroba elektřiny, těžba pyritu a zlata. Obnova pramene.

Přírodou s otevřenýma očima (populárně-naučný), 4. - 6. třída, 4-5 dní

Přírodou s otevřenýma očima (populárně-naučný), 4. - 6. třída, 4-5 dní

Návštěva správy CHKO Železné hory a rezervací Prales Polom, Strádovské peklo a Krkanka. Nejstarší strom ČR tisíciletá Klokočovská lípa. Pozorování zvěře v oborách - mufloni, daňci. Naučné stezky, odborný program, návštěva oborníka. Zkusíme rýžování zlatinek a granátků i nalézt jedny z nejstarších hornin - slepence. Budeme poznávat a určovat rostliny i horniny a minerály.

Srdečný pozdrav z Rakata - program, který donutí spojit síly (sociální-dobrodružný)	8. - 9. třída, střední školy	4-5 dní

Srdečný pozdrav z Rakata - program, který donutí spojit síly (sociální-dobrodružný) 8. - 9. třída, střední školy 4-5 dní

Bezprostředně po erupci zůstal ostrov Rakata bez života, vše pokrývala vrstva popela. Ostrov se však vzchopil. Vítr a moře k němu zanesly semena trav a stromů. Nad ostrovem začali létat ptáci. Na vláknech přiletěli pavouci, mořem připlavali hadi a varani.

Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Rehaklub Ďáblice

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Oživené prohlídky historického centra Plzně pro rodiny s dětmi

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Zámek Veltrusy - Podzim na zámku

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »