Školní výlet, exkurze 

Kámen v historii - historie v kameni (turistický-naučný), 5. - 9. třída, 2-4 dny

Termín akce:01.01.2010 - 01.01.2110
Místo konání:MAlá CEstovní Kancelář - CK MACEK
Adresa:Nasavrky

Na pomezí Železných hor a ČM Vysočiny se ponoříte do naší dávné i novodobé historie. Vydáte se po tajemství knihy Kodexu Gigas. Poodhalíme taje obestírající říčku Žejbro a klášter v Podlažicích. Jak to bylo s čsl. odbojem a vypálením kamenické obce Ležáky. Navštívíme město Skuteč s muzeum kamene.

Na pomezí Železných hor a ČM Vysočiny se zajímavým a napínavým způsobem ponoříte do naší dávné i novodobé historie. Vydáte se pátrat po tajemství největší knihy světa Kodexu Gigas-Ďáblovy bible. Zkusíte poodhalit historickou skutečnost tajemnou roušku obestírající říčku Žejbro a klášter v Podlažicích. Jak to bylo s čsl. odbojem a vypálením kamenické obce Ležáky za II. světové války zjistíte na naučné stezce i v Pietním areálu Ležáky. Navštívíte město Skuteč s muzeum kamene a kamenictví, sbírkou zkamenělin a ukázkou lomového hospodářství. Čeká vás zajímavá soutěž i práce s pracovními listy.

Pro malé kolektivy do 16 osob.

Chrudimsko - Skutečsko.

Duben-červen, září.

Rekreační objekt. Železné hory nebo Litomyšlsko.

Vážení pedagogičtí pracovníci, spolupracujeme se školami v Praze, Pardubicích, Poděbradech, Chotěboři i dalších místech. Nabízíme programy připravené obvykle pro jednu třídu. Délku trvání si určíte sami. Cenu Vám spočítáme „na míru“ dle počtu žáků. Rádi Vám zašleme informace k vybranému programu. Sdělte prosím počet žáků, ročník, vybraný program a délku trvání, navrhněte tři termíny. Připravíme program i zcela nový. Děkujeme Vám za důvěru a těšíme se na společné zážitky. Máme 21 let zkušeností a licence pro horolezecký a lyžařský výcvik, vodácké činnosti i průvodcovskou činnost. Dokážeme kvalitně připravit cesty do Pobaltí, Skandinávie (vč. Islandu, Grónska a Špicberk), na Slovensko, Ukrajinu, do Ruska, Běloruska, Zakavkazska i na Balkán. MAlá CEstovní Kancelář, 538 25 Nasavrky 1, tel. 469 677 555, tel/fax IC 469 577 566, www.ckmacek.cz, ckmacek@ckmacek.cz

MAlá CEstovní Kancelář - CK MACEK - školní exkurze

Za tajemstvím největší knihy světa, Kodex Gigas - Ďáblovy bible  (turistický-poznávací)	3. - 6. třída	1 den

Za tajemstvím největší knihy světa, Kodex Gigas - Ďáblovy bible (turistický-poznávací) 3. - 6. třída 1 den

Vydejme se pátrat do kraje, který má své tajemství. Během výletu z Chrasti do Vrbatova Kostelce (10 km) se budeme snažit toto tajemství odhalit.
O Janu Jadérkovi (hravý-vzdělávací) 1. - 5. třída (můžeme připravit i jako 1 denní)   3-6 dní

O Janu Jadérkovi (hravý-vzdělávací) 1. - 5. třída (můžeme připravit i jako 1 denní) 3-6 dní

O stromech, lese a jejich významu v krajině. Výlet do pralesa a za památnými stromy. Jak zasadit strom si sami vyzkoušíte.

Za tajemstvím hradu Strádova (hravý-naučný), 3. - 5. třída, 3-5 dní

Za tajemstvím hradu Strádova (hravý-naučný), 3. - 5. třída, 3-5 dní

Za krále a císaře Karla IV. patřil Strádov právě králi. Pověst hovoří o tajné chodbě a možném úkrytu pokladu práčovského kláštera. Jiná vypráví o Miladě z Lacemboku a na Strádově zastřelené z kuše neznámým rytířem. Vydejme se odkrýt tajemství hradu Strádova.
Za loupeživým rytířem Toulovcem (hravý-vzdělávací), 1. - 5. třída, 3-6 dní

Za loupeživým rytířem Toulovcem (hravý-vzdělávací), 1. - 5. třída, 3-6 dní

V rytířských hrách vyzkoušíte svoje ctnosti a dovednosti rytířů i jemnost a statečnost dívek. Hra vás provede skalním městem Toulovcovy maštale s jeho bludištěm a tajuplnými místy.
Malý strom - nevadí, že je to naivní, hlavně, že je to dobré (hravý-sociální) 3. - 6. třída, 2-4 dny

Malý strom - nevadí, že je to naivní, hlavně, že je to dobré (hravý-sociální) 3. - 6. třída, 2-4 dny

Vyrostli jsme a víme, že nic není jenom černé nebo bílé. Začínáme tušit souvislosti i jedinečnost našeho života a také chápat, že v tomto světě si budeme hledat svoje místo. Průvodcem našich her, dobrodružstvím, čtením a vyprávěním uprostřed přírody je úžasný příběh knížky Škola Malého stromu.
Prameny v krajině i v nás (populárně-naučný) 3. - 6. třída (můžeme připravit i jako 1 denní) 3 dny

Prameny v krajině i v nás (populárně-naučný) 3. - 6. třída (můžeme připravit i jako 1 denní) 3 dny

Význam vody v krajině v minulosti i současnosti. Exkurze za vodou - mlýn, chov ryb, počátky průmyslové výroby, zdroj pitné vody, výroba elektřiny, těžba pyritu a zlata. Obnova pramene.

Přírodou s otevřenýma očima (populárně-naučný), 4. - 6. třída, 4-5 dní

Přírodou s otevřenýma očima (populárně-naučný), 4. - 6. třída, 4-5 dní

Návštěva správy CHKO Železné hory a rezervací Prales Polom, Strádovské peklo a Krkanka. Nejstarší strom ČR tisíciletá Klokočovská lípa. Pozorování zvěře v oborách - mufloni, daňci. Naučné stezky, odborný program, návštěva oborníka. Zkusíme rýžování zlatinek a granátků i nalézt jedny z nejstarších hornin - slepence. Budeme poznávat a určovat rostliny i horniny a minerály.

Experimentální pravěká a středověká řemesla (řemeslný-populárně naučný), 4. - 9. třída, 1-4 dny

Experimentální pravěká a středověká řemesla (řemeslný-populárně naučný), 4. - 9. třída, 1-4 dny

Germánskou mytologií vás provedou potměšilá veverka Ratatosk a moudrý trpaslík Alvis. Runy a srdce vám pomohou řešit hádanky a rébusy. Jistě pomůže Kovář. Uctíte bohyni Eostre, pobavíte se při výrobě nápoje reků - mléka kozy Heidrun, vypravíte se za Bludičkami.
Labyrint srdce - Poznej sám sebe (sociálně-komunikativní) 5. - 9. třída, 3-5 dní

Labyrint srdce - Poznej sám sebe (sociálně-komunikativní) 5. - 9. třída, 3-5 dní

Netradiční pobyt-sociální, komunikativni a pohybové aktivity. Zajímavé hraní: netypická výtvarná dílna, Ranní Radosti, tématické „večerníčky“, Dívadlo, Psychocross, hraní s barvami, sci-fi hra, Pyramida života, Paraolympiáda, Aktivity...
Překonej sám sebe (turisticko-poznávací), 7. - 9. třída, 4-6 dní

Překonej sám sebe (turisticko-poznávací), 7. - 9. třída, 4-6 dní

Puťák s programem poznávání přírody a historie, romantické večery u ohně, hry a soutěže. Putování skalními městy severního Kokořínska a Českého ráje - obří skalní převisy, nocleh na tajemném hradě. Podtrosecko - Hruboskalsko, hrad Trosky a Valdštejn, arboretum. Pseudokrasový podzemní labyrint Postojna.
Trifidi (sociální-dobrodružný) 8. - 9. třída, střední školy	3 dny

Trifidi (sociální-dobrodružný) 8. - 9. třída, střední školy 3 dny

Prožijte strhující příběh hrdinů klasiky sci-fi Den Trifidů. Jako oni se budete muset rozhodovat v složitých situacích, rychle je řešit, vsadit na intuici i dát průchod lidskému ve vašem srdci, odlišit fikci od pravdy. Možná se pokusíte pomoci druhým nebo zachráníte pouze sebe sama.
Srdečný pozdrav z Rakata - program, který donutí spojit síly (sociální-dobrodružný)	8. - 9. třída, střední školy	4-5 dní

Srdečný pozdrav z Rakata - program, který donutí spojit síly (sociální-dobrodružný) 8. - 9. třída, střední školy 4-5 dní

Bezprostředně po erupci zůstal ostrov Rakata bez života, vše pokrývala vrstva popela. Ostrov se však vzchopil. Vítr a moře k němu zanesly semena trav a stromů. Nad ostrovem začali létat ptáci. Na vláknech přiletěli pavouci, mořem připlavali hadi a varani.
Cesta do pravěku - živá geologie ČR (populárně-naučný), 8. - 9. třída, střední školy, 7-8 dní

Cesta do pravěku - živá geologie ČR (populárně-naučný), 8. - 9. třída, střední školy, 7-8 dní

Vydejte se zkoumat minulost Země a geologické bohatství Čech. Stříbro v Kutné Hoře, zlato v Jílovém, doly v Příbrami, Geopark a trilobiti v Barrandienu, České Středohoří, vulkanický sopouch a pseudokrasové jeskyně Č. ráje, hrad Trosky, drahokamy a geologický vývoj v Nové Pace.

Živá geologie Železných hor - Národní geopark Žel. hory (populárně-naučný a související geoturistické trasy), 7. - 9. třída, 4-6 dní

Živá geologie Železných hor - Národní geopark Žel. hory (populárně-naučný a související geoturistické trasy), 7. - 9. třída, 4-6 dní

Železné hory jsou učebnicí 600 milionů let dlouhé historie geologie. Plocha geoparku je 777,5 km2. Za relativně krátkou dobu je možné na jeho území spatřit to, co by na území ČR trvalo několik týdnů. Vznikla zde geologická skládanka, která nemá v ČR obdoby.

Yggdrasil, stálezelený jasan světa (hravý-vzdělávací), 4. - 6. třída, 3-4 dny

Yggdrasil, stálezelený jasan světa (hravý-vzdělávací), 4. - 6. třída, 3-4 dny

Germánskou mytologií vás provedou potměšilá veverka Ratatosk a moudrý trpaslík Alvis. Runy a srdce vám pomohou řešit hádanky a rébusy. Jistě pomůže Kovář.
Keltský svět (populárně naučný)	3.-9. třída	2 - 6 dní

Keltský svět (populárně naučný) 3.-9. třída 2 - 6 dní

Vypravte se do míst, kde žili Keltové. Branou času vstoupíte do jejich světa. Vyzkoušíte si řemesla, upečete obilné placky, utkáte se s Římany. Budete luštit druidovy hádanky. Uvidíte expozici Po stopách Keltů a Keltskou naučnou stezku, navštívíte prostor keltského oppida z 2.st.př.n.l.

Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Turistická základna Višňová u Křivoklátu

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »