Školní výlet, exkurze 

Yggdrasil, stálezelený jasan světa (hravý-vzdělávací), 4. - 6. třída, 3-4 dny

Termín akce:01.01.2010 - 01.01.2110
Místo konání:Hrádek u Úštěku - Hrad Helfenburk
Adresa:Úštěk
PořadatelMAlá CEstovní Kancelář - CK MACEK

Germánskou mytologií vás provedou potměšilá veverka Ratatosk a moudrý trpaslík Alvis. Runy a srdce vám pomohou řešit hádanky a rébusy. Jistě pomůže Kovář.

Program je hravou formou připravený na motivy mýtu Yggdrasil a legendy o Rytíři Siegfriedovi Prsten Nibelungů. Děti provede germánskou mytologíí, jejíž některé příběhy a postavy oživíme v pětidenním programu. V mýtu O stále zeleném jasanu světa se veverka Ratatosk snaží potměšile rozdělovat a zasévat semínko protivenství mezi obyvateli bájného světa. Vaší snahou bude se naopak semknout a vzájemně si pomáhat. Ve chvílích, kdy se to bude dařit méně, jistě pomůže moudrý trpaslík Alvis. Na vaší cestě světem vám náhodně zachrání život obyčejný vor. Pro život vás připraví Kovář a také vás do něj vyšle. Společně s bohyní Eostre přivítáte léto a jistě se pobavíte při přípravě nápoje reků – mléka kozy Heidrun. Uctíte jméno otce bohů Ódina a budete si přát neseznámit se s bohem hromu Thórem. Dobrodružnou bude noční výprava na tajemná místa za Bludičkami. Během programu se seznámíte s germánskou mytologií i jejími hrdiny, zažijete různá dobrodružství a také se ponoříte do světa lidí, bohů a mytických bytostí, které kdysi dávno ovlivňovali život Germánů i dalších obyvatel tehdejšího světa. Programem děti trochu netradičně provede Rytíř Siegfied, drakobijce a hrdina a krásná a moudrá panna Kriemhilda a v těžkých chvílích budou dětem také pomáhat. Součástí programu jsou romantické táboráky na hradním nádvoří a pěší výlet pískovcovým skalním městem severního Kokořínska s romantickými skalními útvary.

Ubytování přímo na hradě. Duben - červen. Úštěcko.

Vážení pedagogičtí pracovníci, spolupracujeme se školami v Praze, Pardubicích, Poděbradech, Chotěboři i dalších místech. Nabízíme programy připravené obvykle pro jednu třídu. Délku trvání si určíte sami. Cenu Vám spočítáme „na míru“ dle počtu žáků. Rádi Vám zašleme informace k vybranému programu. Sdělte prosím počet žáků, ročník, vybraný program a délku trvání, navrhněte tři termíny. Připravíme program i zcela nový. Děkujeme Vám za důvěru a těšíme se na společné zážitky. Máme 21 let zkušeností a licence pro horolezecký a lyžařský výcvik, vodácké činnosti i průvodcovskou činnost. Dokážeme kvalitně připravit cesty do Pobaltí, Skandinávie (vč. Islandu, Grónska a Špicberk), na Slovensko, Ukrajinu, do Ruska, Běloruska, Zakavkazska i na Balkán. MAlá CEstovní Kancelář, 538 25 Nasavrky 1, tel. 469 677 555, tel/fax IC 469 577 566, www.ckmacek.cz, ckmacek@ckmacek.cz

Hrádek u Úštěku - Hrad Helfenburk - školní exkurze

Experimentální pravěká a středověká řemesla (řemeslný-populárně naučný), 4. - 9. třída, 1-4 dny

Experimentální pravěká a středověká řemesla (řemeslný-populárně naučný), 4. - 9. třída, 1-4 dny

Germánskou mytologií vás provedou potměšilá veverka Ratatosk a moudrý trpaslík Alvis. Runy a srdce vám pomohou řešit hádanky a rébusy. Jistě pomůže Kovář. Uctíte bohyni Eostre, pobavíte se při výrobě nápoje reků - mléka kozy Heidrun, vypravíte se za Bludičkami.

Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Studio pohybu - Kurzy bruslení a krasobruslení na ZS Hluboká n.V.

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »