Školní výlet, exkurze 

Nasavrky - Indiánská zastavení pro MŠ a 1. st. ZŠ

Termín akce:22.05.2013 - 31.05.2013
Místo konání:Turistické informační centrum Nasavrky
Adresa:Nasavrky

Zveme vás na komorně laděná Indiánská zastavení do Železných hor (Nasavrky, okr. Chrudim). Uvidíte malovaná týpí jako v dobách osídlování prérie. Ukážeme vám romantiku i všední den Indiánů a chceme přispět k pochopení jejich tradic. Děti prožijí atmosféru setkání s Indiány.

Motto: „Nádherné je jasné nebe a zelená tráva, ovšem nádhernější je mír mezi lidmi.“ Indiáni Omahové Zveme vás na komorně laděná Indiánská zastavení do Železných hor (Nasavrky, okr. Chrudim). Uvidíte malovaná týpí jako v dobách osídlování prérie. Ukážeme vám romantiku i všední den Indiánů a chceme přispět k pochopení jejich tradic. Děti prožijí atmosféru setkání s Indiány. Čeká je symbolický lov „Bizoní tanec“, malá módní přehlídka indiánského oblečení, uvidí, jak se Indiáni zdobili. Posedíme v týpí vybaveném zbraněmi, předměty denní potřeby, hračkami i hudebními nástroji. Shlédnete veselou pohádku Indiánů Pimů „Dobře upečený člověk“ a pokud ji už znáte, zahrajeme vám pohádku Indiánů Čejenů „O chytrém Wiheovi“. Pokud budete chtít, zatančíte si třeba Hadí nebo Králičí tanec. Za doprovodu bubnu si zkusíte zazpívat. Zahrajeme si s vámi indiánskou hru, podle věku můžete vyzkoušet střelbu z luku či hod oštěpem, lasování. Uvidíte některou ruční výrobu, v případě zájmu si ji děti mohou vyzkoušet (výroba šperků a ozdob, drcení zrna a pečení placek, výroba šípů, výroba předmětů ze dřeva a březové kůry, zpracování kůže a šití z kůže). Budeme rádi, prožijete-li společně s námi hezký den.

Program je připraven pro děti MŠ a 1. stupně ZŠ (max. 50 dětí).

Od 22. do 31.5. 2013. Začátek v 9.30 hod., délka trvání programu 3 hodiny.

Prodej drobných stylových předmětů.

Cena 120 Kč za dítě, pedag. doprovod zdarma.

Program je nutno objednat předem.

Objednávejte telefonicky či e-mailem: Radka Závorková, cestovní agentura, 538 25 Nasavrky, Náměstí 1 - zámek, tel. 469 677 555, 469 677 566, email: vylety@ckmacek.cz, web: http://www.ckmacek.cz.

Turistické informační centrum Nasavrky - školní exkurze

Licibořice - Babiččin dvoreček - se zvířaty na statku a v obůrce

Licibořice - Babiččin dvoreček - se zvířaty na statku a v obůrce

Víte, jaká domácí zvířata se chovala při chalupě či na statku za časů Vašich prababiček? Chcete se s nimi seznámit, dát dětem možnost si je pohladit a nakrmit? Uvidět daňky a muflony? Víte, co je cep, řešeto a jak krásně voní seno?

Lozice - Cesta sýra - sýýýr vlastnoručně - květen, červen, září

Lozice - Cesta sýra - sýýýr vlastnoručně - květen, červen, září

Že děti nemají kontakt s domácími zvířaty? Že neví, jak se vyrábí sýr, který snídají? Že nedokáží nadojit hrnek mléka? Nevadí. U nás na statku vše poznají, prožijí a vyzkouší si.

Obora Žleby - Výprava za bílým jelenem

Obora Žleby - Výprava za bílým jelenem

Zveme Vás na ojedinělý program v ČR připravený pro děti základních a mateřských škol. V ukázkové obůrce se seznámíte s mnoha druhy zvířat, především zástupci fauny lesů ČR. Představíme Vám bohatou kolekci dravců a sov a zúčastníte se světové rarity pozorování bílých jelenů v přírodním prostředí.


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »