Školní výlet, exkurze 

Nasavrky - Pravěká experimentální řemesla - Program Kletský svět 2012

Termín akce:30.04.2012 - 27.09.2012
Místo konání:Nasavrky
Adresa:Nasavrky
PořadatelMAlá CEstovní Kancelář - CK MACEK

Vážení pedagogičtí pracovníci, přitažlivou formou jsme pro žáky a studenty škol připravili doplnění učiva - zážitkové programy, které vás provedou světem keltské civilizace.

Místo konání: - město Nasavrky - keltská expozice v budově zámku a experimentální pravěké výrobní technologie v zámecké zahradě - naučná Keltská stezka - obec Hradiště 2 km od Nasavrk - areál keltského oppida z 2. st. př.n.l. - nově budovaný Keltský archeoskanzen u Nasavrk - okres Chrudim, Pardubicko

Programy jsou připraveny pro: žáky základních škol, studenty gymnázií i středních škol.

Termíny: od 30.4. do 22.6.2012 od 5.9. do 27.9.2012. Jednodenní moduly řemesel probíhají v pracovních dnech (délka trvání do 5 hodin), vícedenní programy dle dohody (mohou být i o víkendech).

Programy je nutno objednávat předem e-mailem či telefonicky. Při objednávání uveďte počet žáků a ped. doprovodů, typ školy - ročník, požadovaný a náhradní termín, u vícedenních programů délku trvání - počet dní, adresu školy, telefon a e-mail objednávajícího pedagoga, vybraná řemesla (pro 1 den max. 2 řemesla), případně další důležité informace.

Cenu programu a počet lektorů Vám spočítáme „na míru“. Pedagogický doprovod se účastní zdarma.

Bližší informace Vám zašleme v Nabídkovém listu k vybraným řemeslům či programu Keltský svět.

Orientační cena jednodenního programu s dvěma řemesly dle výběru činí při 25 platících 250 Kč/žák (zahrnuje práci 2 lektorů, spotřebovaný materiál, prohlídku Keltské expozice, úrazové pojištění).

Experimentální pravěká řemesla

 • S výběrem řemesel podle věku žáků - studentů Vám rádi pomůžeme. Tavba cínu, výroba opukových forem a odlévání šperků, slévání bronzu, výroba šperků drátkováním, odlévání mincovních střížků a ražba mincí. Česání a spřádání vlny, barvení látek a tkanin, tkaní formou stávkování, plstění, výroba předmětů denní potřeby z rohoviny. Výroba šípů. Výroba keramiky válečkovou metodou z rychleschnoucí hlíny. Pravěká kuchyně, drcení a mletí obilovin, pečení chlebových placek na chlebové peci, příprava pokrmů na ohni. Rádi Vám zašleme podrobné informace k jednotlivým řemeslům.

Expozice Po stopách Keltů.

 • Program Keltský svět - dohodou 2 až 6 dní. Vypravte se do míst, kde žili Keltové. Bránou času vstoupíte do jejich světa. Vyzkoušíte si řemesla, upečete chlebové placky, utkáte se s Římany. Budete luštit druidovy hádanky. Navštívíte expozici Po stopách Keltů a Keltskou naučnou stezku a projdete prostor keltského oppida, případně budovaný Keltský archeoskanzen. Vypravíte se na dávná rýžoviště zlata. Vyrobíte si keramiku, šperky, tkaný opasek. Zúčastníte se obřadu s druidem, zjistíte, co byla polozemnice. Hlavně se pokusíte získat Vercingetorixův meč.
 • Ubytování jednoduchý rekreační objekt, včetně stravování.
 • Cenu Vám spočítáme „na míru“ a zašleme úplné informace k programu.

Objednávejte telefonicky či e-mailem: CK MA.CE.K. - Luboš Závorka 538 25 Nasavrky, Náměstí 1 - zámek tel. 469 677 555, 469 677 566 email: ckmacek@ckmacek.cz

Nasavrky - školní exkurze

Licibořice - Babiččin dvoreček - se zvířaty na statku a v obůrce

Licibořice - Babiččin dvoreček - se zvířaty na statku a v obůrce

Víte, jaká domácí zvířata se chovala při chalupě či na statku za časů Vašich prababiček? Chcete se s nimi seznámit, dát dětem možnost si je pohladit a nakrmit? Uvidět daňky a muflony? Víte, co je cep, řešeto a jak krásně voní seno?

O Janu Jadérkovi (hravý-vzdělávací) 1. - 5. třída (můžeme připravit i jako 1 denní)   3-6 dní

O Janu Jadérkovi (hravý-vzdělávací) 1. - 5. třída (můžeme připravit i jako 1 denní) 3-6 dní

O stromech, lese a jejich významu v krajině. Výlet do pralesa a za památnými stromy. Jak zasadit strom si sami vyzkoušíte.

Za tajemstvím hradu Strádova (hravý-naučný), 3. - 5. třída, 3-5 dní

Za tajemstvím hradu Strádova (hravý-naučný), 3. - 5. třída, 3-5 dní

Za krále a císaře Karla IV. patřil Strádov právě králi. Pověst hovoří o tajné chodbě a možném úkrytu pokladu práčovského kláštera. Jiná vypráví o Miladě z Lacemboku a na Strádově zastřelené z kuše neznámým rytířem. Vydejme se odkrýt tajemství hradu Strádova.
Prameny v krajině i v nás (populárně-naučný) 3. - 6. třída (můžeme připravit i jako 1 denní) 3 dny

Prameny v krajině i v nás (populárně-naučný) 3. - 6. třída (můžeme připravit i jako 1 denní) 3 dny

Význam vody v krajině v minulosti i současnosti. Exkurze za vodou - mlýn, chov ryb, počátky průmyslové výroby, zdroj pitné vody, výroba elektřiny, těžba pyritu a zlata. Obnova pramene.

Přírodou s otevřenýma očima (populárně-naučný), 4. - 6. třída, 4-5 dní

Přírodou s otevřenýma očima (populárně-naučný), 4. - 6. třída, 4-5 dní

Návštěva správy CHKO Železné hory a rezervací Prales Polom, Strádovské peklo a Krkanka. Nejstarší strom ČR tisíciletá Klokočovská lípa. Pozorování zvěře v oborách - mufloni, daňci. Naučné stezky, odborný program, návštěva oborníka. Zkusíme rýžování zlatinek a granátků i nalézt jedny z nejstarších hornin - slepence. Budeme poznávat a určovat rostliny i horniny a minerály.

Srdečný pozdrav z Rakata - program, který donutí spojit síly (sociální-dobrodružný)	8. - 9. třída, střední školy	4-5 dní

Srdečný pozdrav z Rakata - program, který donutí spojit síly (sociální-dobrodružný) 8. - 9. třída, střední školy 4-5 dní

Bezprostředně po erupci zůstal ostrov Rakata bez života, vše pokrývala vrstva popela. Ostrov se však vzchopil. Vítr a moře k němu zanesly semena trav a stromů. Nad ostrovem začali létat ptáci. Na vláknech přiletěli pavouci, mořem připlavali hadi a varani.

Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Studio Skokánek

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »