Školní výlet, exkurze 

Obora Žleby - Výprava za bílým jelenem

Termín akce:01.01.2010 - 01.01.2110, 09:30 - 13:00
Místo konání:Obora Žleby
Adresa:Žleby
PořadatelTuristické informační centrum Nasavrky

Zveme Vás na ojedinělý program v ČR připravený pro děti základních a mateřských škol. V ukázkové obůrce se seznámíte s mnoha druhy zvířat, především zástupci fauny lesů ČR. Představíme Vám bohatou kolekci dravců a sov a zúčastníte se světové rarity pozorování bílých jelenů v přírodním prostředí.

Po příchodu uvidíte ukázku odchovaných mláďat dravců, sov, savců a s vlastním fotoaparátem máte možnost udělat si snímek s dravcem na ruce. Seznámíte se s uměním lukostřelby, dozvíte se o používání těchto zbraní v historii i současnosti, sami si z luků zastřílíte a nejlepší střelec bude odměněn.

Na přednášku naváže pozorování bílých jelenů v přírodním prostředí spojené s výkladem o historii chovu v ČR. Jeleni se volně pohybují po výběhu a při krmení je uvidíte na vzdálenost cca 15 m.

V novém areálu uvidíte i daňky, muflony, černou zvěř, rybník s vodními ptáky, kunovité šelmy i další druhy zvířat. Součástí programu je také ukázka letu a výcviku dravců a sov. Z bezprostřední blízkosti uvidíte v letu sovu pálenou, kalouse ušatého, výra velkého, sokola stěhovavého, raroha velkého, káňata, orla stepního, supa afrického, supa bělohlavého...... Ukázka je doplněna výkladem o životě dravců a sov.

Program je přizpůsoben věku dětí mateřských a základních škol. V areálu je dřevěný srub s expozicí chovu bílých jelenů v ČR a s kioskem, kde si můžete koupit různé občerstvení. Dále je zde mnoho poutavých naučných panelů a popisů k chovaným zvířatům i k přírodě jako celku.

Novinkou je zde i koutek s některými domácími mazlíčky, které si mohou děti pohladit. Pro děti je zde připraveno nové dětské hřiště se spoustou houpaček, prolézaček a skluzavkou. Délka programu je cca 2,5 hodiny (prohlídka areálu, ukázka mláďát, pozorování bílých jelenů, lety dravců a sov, lukostřelba).

Zahájení 14.5.2013, začátek představení v 9.30 a ve 13 hodin. Cena programu činí 100 Kč na dítě, pedagogický doprovod zdarma. Program v roce 2013 probíhá:  14.5. - 30.6.2013

Návštěvu si můžete zpříjemnit prohlídkou zámku Žleby se vzácnými interiéry a parkem s vodopádem. Budeme rádi, prožijete-li s námi hezký den.
 
Programy je nutno objedna předem. Objednávejte telefonicky či e-mailem: Radka Závorková, cestovní agentura, 538 25 Nasavrky, Náměstí 1 - zámek, tel. 469 677 555, 469 677 566, email: vylety@ckmacek.cz, web: www.ckmacek.cz/jelen.php.

Obora Žleby - školní exkurze

Obora Žleby - Program pro školy

Obora Žleby - Program pro školy

V zimních měsících můžete svým žákům zpestřit hodiny přírodovědy přednáškou o sovách a dravcích, na které nebudou chybět živí dravci a ukázky jejich letu. Přednáška se může uskutečnit přímo ve vaší škole (na hřišti nebo v tělocvičně). V květnu a červnu je nabídka rozšířena o program pro MŠ a ZŠ přímo v oboře, kde se žáci seznámí se zde chovanými zvířaty.

Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Zimní stadion Olomouc - MRAZÍK - muzikál na ledě

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »