Školní výlet, exkurze 

Lozice - Cesta sýra - sýýýr vlastnoručně - květen, červen, září

Termín akce:01.01.2010 - 01.01.2110
Místo konání:Luže
Adresa:Luže
PořadatelTuristické informační centrum Nasavrky

Že děti nemají kontakt s domácími zvířaty? Že neví, jak se vyrábí sýr, který snídají? Že nedokáží nadojit hrnek mléka? Nevadí. U nás na statku vše poznají, prožijí a vyzkouší si.

Pojďte společně s námi odhalovat tajemství ruční výroby sýýýra! Ukážeme si, jak se z mléka vyrábí máslo, a co je, jak chutná, i kde se vzalo podmáslí či syrovátka. A především vlastnoručně vyrobíme sýr. K tomu je pro děti připraven bezprostřední a bezpečný kontakt se zvířaty při jejich krmení.

Na statku Denisy a Vladimíra Lechnýřových v Lozicích u Luže (okres Chrudim, Pardubický kraj) to vše můžete zažít, vyzkoušet si a okusit.

Dojení koz je zážitek pro malé i velké. Nejprve jej nacvičíme a pak půjdeme dojit přímo do stáda, které vede koza Líza. Kozel Jeník bude dohlížet, zda děláme vše správně. S mlékem, které nadojíme, zamíříme do sýrárny. I zde bude vše procházet vašima rukama - srážení sýřeniny a skoro zázračná přeměna mléka v měkký tvarohový sýr. Čeká vás také ukázka sýrů, které vyrábí hospodáři jinde po světě. Vyzkoušíme odstředivku, máselnici a další přístroje nezbytné pro zpracování mléka. Než váš první vlastnoručně vyrobený sýr dáte do krabičky nebo rovnou do bříška, můžeme se ještě vydat za zvířátky... Dozvíte se, jak kozy žijí a jak se o ně staráme, pohladíte si kůzlata a koníka Brita a pak je společně nakrmíme – jistě jim to udělá radost a bude to také naše poděkování zvířatům.

V našem programu jde především o prožitek a to, aby děti mohly nahlédnout pod pokličku vzniku tak běžné potraviny, jako je sýr na našem stole. Aby si lépe uvědomily spojení příroda – zvíře – člověk – jídlo. Naše zkušenosti a dovednosti se snažíme předávat interaktivní a hravou formou. Vzdělávací rovina programu se odehrává spíše mimoděk, nenásilně a zábavně.

Program je vhodný pro žáky prvního stupně ZŠ, pro mateřské školy je připravena upravená varianta, v které je kladen větší důraz na zvířata žijící na statku.

Termíny konání: květen, červen, září. Začátek v 9 nebo 13 hodin nebo dle domluvy, délka programu 2,5-3hodiny.

Cena 120 Kč za dítě, pedagogický doprovod zdarma. Program nutno objednávat předem.

Objednávejte telefonicky či e-mailem: Radka Závorková, cestovní agentura, 538 25 Nasavrky, Náměstí 1 - zámek, tel. 469 677 555, 469 677 566, email: vylety@ckmacek.cz, web: http://www.ckmacek.cz.


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

TOUR DE KIDS 2012 - Cyklistické závody pro děti Chomutov

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Trasa Plzeň-Černice - Radyně - Vjezd do lesa za mostem

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Dětský klub Vodníček - Plavecký kurz pro rodiče s dětmi od 7 měsíců do 5 let v bazénu Hloubětín

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »