Školní výlet, exkurze 

Obora Žleby - Program pro školy

Termín akce:01.01.2010 - 01.01.2110
Místo konání:Obora Žleby
Adresa:Žleby

V zimních měsících můžete svým žákům zpestřit hodiny přírodovědy přednáškou o sovách a dravcích, na které nebudou chybět živí dravci a ukázky jejich letu. Přednáška se může uskutečnit přímo ve vaší škole (na hřišti nebo v tělocvičně). V květnu a červnu je nabídka rozšířena o program pro MŠ a ZŠ přímo v oboře, kde se žáci seznámí se zde chovanými zvířaty.

Převážně v zimních měsících provádíme pro žáky základních a mateřských škol přednášky o významů dravců, sov i jiných predátorů v přírodě.

Přednáška je doplněna ukázkou živých dravců a sov v těsné blízkosti dětí, což velmi pomáhá k udržení pozornosti dětí. Předvádění dravci a sovy při přednášce také voně létají, což je pro děti velmi zajímavé. Pro větší názornost vybraným dětem také dravce půjčujeme na ruku nebo k nim dravec přímo přilétá.

Program je doplněn ukázkou vajec dravců a sov, předvádíme i pomůcky k výcviku a potřeby pro vypouštění dravců do přírody. Program může být prováděn venku na louce nebo na školním hřišti a v případě špatného počasí i v tělocvičně nebo větší učebně.

Program je délkou a obsahem upraven podle stáří žáků. Cena na jednoho žáka činí 20,- Kč. Je-li ve škole méně než 150 dětí, je celková cena programů 4000,- Kč.

Délka programu je

 • 35 minut pro mateřské školy,
 • 45 minut pro základní školy.

Maximální počet je 150 dětí na jednu přednášku.

Během měsíce května a června připravujeme v oboře Žleby 2-3 hodinový program při kterém se žáci ZŠ a MŠ seznámí s chovanými zvířaty, stanou se aktivními účastníky některých vystoupení. Součástí programu je i ukázka historického šermu, prohlídka zooparku, ukázka výcviku dravců a sov, představení odchovaných mláďat, krmení vzácných bílích jelenů, nošení ochočeného dravce na ruce..

Obora Žleby - školní exkurze

Obora Žleby - Výprava za bílým jelenem

Obora Žleby - Výprava za bílým jelenem

Zveme Vás na ojedinělý program v ČR připravený pro děti základních a mateřských škol. V ukázkové obůrce se seznámíte s mnoha druhy zvířat, především zástupci fauny lesů ČR. Představíme Vám bohatou kolekci dravců a sov a zúčastníte se světové rarity pozorování bílých jelenů v přírodním prostředí.


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Bazén ZŠ Holzova

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Chlapeček s králíkem.jpg

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »