Zájmový kroužek, kurz 

RC Slůně Bohumín - Angličtina pro děti - Pohádková angličtina s kocourem Vavřincem

Termín akce:01.01.2010 - 01.01.2110
Místo konání:RC Slůně Bohumín
Adresa:Bohumín

POHÁDKOVÁ ANGLIČTINA S KOCOUREM VAVŘINCEM

 • Hrátky s angličtinou se konají jednou týdně v rozsahu jedné hodiny. Aktivita probíhá v odpolednch hodinách a navštěvují ji děti respektive žáci prvních tříd základní školy ale je otevřená průběžně po celý školní rok i dětem mladším a tudíž předškolním.
 • Seznamují se formou hry s cizím jazykem, vzájemně se obohacují, komunikují a vzájemně spolupracují.
 •   Děti, které se učí anglickému jazyku, si zároveň procvičují a prohlubují své dosavadní minimální znalosti (některé z nich se současně vyučují anglickému jazyku ve své škole již od první třídy, tato aktivita je tudíž pro ně velkým přínosem zejména v utvrzování si svých poznatků). Děti, které se s jazykem seznamují poprvé, učí se základům a pomocí společné komunikace cizí jazyk poznávají.
 •  Náplní této aktivity je především naučit se základním pravidlům, a to především hravou formou pomocí různých soutěží, her, dále pak komunikací mezi dětmi a učitelkou. Také formováním např. divadelními scénkami, kdy děti napodobují různé situace nebo třeba i ukázky z pohádek, učí se tak cizí jazyk.
 •   Při výuce děti využívají ofocené materiály z několika učebnic, různé druhy pomůcek, hračky, dále pak nahrávky, kdy poslechem procvičují angličtinu. Společně plní úkoly, procvičují stávající znalosti a osvojují stále nové poznatky.
 •  Výuka probíhá v prostorách mateřského centra Slůně. Děti pracují nejen u stolu, ale také aktivně plní zadání i v ostatních prostorách centra. Jelikož je Slůně vybaveno množstvím rozmanitých krásných hraček, děti mají široké možnosti uplatnění se ve své aktivitě pod vedením učitelky pracují a činnost je velmi uspokojivá jak pro děti, tak pro učitelku.
 •  Nedílnou součástí výuky je také nácvik a posléze neustálé procvičování básniček, říkanek, čtení úryvků, později článků, konečně i celých pohádek. Dialogy z pohádek pomáhají dětem se otevřít a získat odvahu tvořit samostatně nové formulace.
 • Jedna z dobrých a možných metod je například společná ale i individuelní výroba kostýmů, masek nebo loutek či maňásků. Práce s dětmi se potom jeví jako smysluplná, pružná a perspektivní.
 • Tanec a rytmická cvičení za pomoci CD přehrávače dětem velmi prospívají. Anglický jazyk je zpěvný, lépe se tímto fixují pravidla a získané poznatky se ukládají.
 • Atmosféra při této aktivitě je velmi příjemná, děti se na ni těší, pravidelně se připravují v domácím prostředí, plní zadané úkoly dobrovolně a nenásilně (nácvik písniček, scének, básniček......).
 • Cílem Hry s angličtinou je ukázat dětem (ať už se ve škole jazyku věnují či nikoliv), že výuka může být zajímavá, kreativní, rozmanitá a smysluplná. Může být přínosem pro dítě, které si cizí jazyk oblíbí, ale i pro rodiče, kteří s dítětem doma pracují. Rodič pomáhá dítěti při plnění zadaných úkolů
 • Tuto aktivitu vykonává s dětmi paní Darina Chylková, vychovatelka. Využívá v širokém rozsahu svých dosavadních zkušeností s dětmi, s výukou anglického jazyka také na základní škole.

RC Slůně Bohumín - kurzy a kroužky


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

LaVODA Praha - Plavání miminek v domácím prostředí

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »